Wednesday , 22 January 2025
KVA reservohvitserid 2 scaled 1

Kaitsevägi sai juurde 82 reservohvitseri

Täna toimus Tartus Kaitseväe Akadeemias reservohvitseri baaskursuse lõputseremoonia, kus akadeemia ülem brigaadikindral Vahur Karus andis 82 reservohvitserile üle lõputunnistused ning lipniku auastmed.

„Täna te saate staatuse, mida te kannate elu lõpuni ning mida ei saa pärandada. See staatus toob kaasa väga palju kohustusi ning vastutuse viia lahingusse kõige ägedam vara, mis Eesti riigil on – Eesti sõdurid,“ ütles Kaitseväe Akadeemia ülem brigaadikindral Vahur Karus aktusel peetud kõnes. „Need nädalad, mis te Võrus õppides veetsite, annavad teile piisava enesekindluse. Tänane ei ole lõpp, vaid see on alles algus. Te lähete tagasi enda üksusesse, kus saate oma rühma või meeskonna, kes eeldab teilt otsuste tegemist ning nende ellu viimist. Ärge jääge iial kõhklema, sest informatsiooni ei ole kunagi piisavalt, kuid teile on antud põhilised käitumismudelid, kuidas asi tegelikult lõpuni viia.“

Lipnik on kaitseväe reservohvitseri esimene auaste ning selle omandamiseks läbisid erinevate üksuste ajateenijad Kaitseväe Akadeemias kuuest moodulist koosneva seitsmenädalase reservohvitseride baaskursuse, mille eesmärk on valmistada ette rühmataseme reservohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule sõjaaja ametikohtadel teenimiseks.

„Sel aastal suurendasime kursusel praktiliste soorituste mahtu ning lisasime õppekavale juurde linnalahingu õppe,“ ütles Kaitseväe Akadeemia reservohvitseride suuna ülem-õpetaja kapten Henri Hendrikson, kiites aspirantide keskmisest kõrgemat õpivõimet, tunnustades õppurite suutlikkust viia juba peale nädalast väljaõpet läbi asjalikke rühma koosseisus rünnakuid hoonestatud alal. „Samuti koostöös diviisilt toetuseks saadud rühmaülematega saime kursuse jooksul oluliselt rohkem panna rõhku tagasisidestamisele ja juhtide kasvatustööle,“ lisas kapten Hendrikson.

Reservohvitseri baaskursuse õppekava läbimisel omandab kursuslane kesktaseme pädevused rühma kaitsvates, pealetungivates ja kaasnevates tegevustes ning kursuse läbimine on eeldus erialaõppele asumiseks ja sõjaaja rühmaülema või kompaniiülema abi ametikoha ülesannete täitmiseks.

Kursuse ülem kapten Hendrikson jagas värsketele reservohvitseridele edaspidiseks ka soovitusi: „Teie poole vaadatakse, kui valitseb ebakindlus. Te ei tea alati, mida tegema peab, aga teile on antud kogemuste pagas, et otsused oleksid parima võimaliku tulemiga. Tehke otsus, mille pärast ei pea häbi tundma ning hoidke oma meeskonda hästi, siis nad järgnevad teile kõikjale.“

Täna lipniku auastme pälvinud reservohvitserid on määratud nii 1. ja 2. jalaväebrigaadi kui ka teiste kaitseväe üksuste sõjaaja koosseisu ning nad jätkavad enda teenistust esmalt erialakursusel ja seejärel allüksuse kursusel vastavates struktuuriüksustes.

Kaitseväe Akadeemia on Eesti ainus riigikaitseline kõrgkool, kus koolitatakse ohvitsere ja allohvitsere kaitseväele ja Kaitseliidule. Lisaks pakub Kaitseväe Akadeemia sõjaväelist täiendkoolitust ja korraldab riigikaitsega seotud teadus- ja arendustegevust.

Vaata ka:

kadunud

Politsei otsib Tallinnas kadunud 7-aastast Johannes Amadeust

Politseid teavitas 7-aastase Johannes Amadeuse ema, et poiss ei ole senini koolist koju jõudnud, kuigi

465279393 545812488406325 4516844972230047662 n

POLITSEI OTSIB: Tallinnas kadunud 17-aastast Lianat

Politsei palub abi Tallinnas kadunud 17-aastase Liana leidmisel. Liana lahkus reedel, 11. oktoobril Kastre vallas