Monday , 23 December 2024
Erakorralised uudised
valitsus

Ida-Viru- ja Harjumaal jätkuvad piirangud leevendustega 1. veebruarini

Valitsuse liikmed kiitsid neljapäeval põhimõtteliselt heaks piirangute jätkumise Ida-Viru- ja Harjumaal 1. veebruarini.

 

Alates 18. jaanuarist otsustati leevendada sisetingimustes toimuva noorsootöö, huvitegevuse, huvihariduse, täienduskoolituse ja täiendõppe, sportimise ja treenimise keeldu ning leevendada muuseumitele ja näitustele, kuid ka toitlustusasutustele kehtivaid piiranguid. Kontaktõpe koolides taastub 25. jaanuarist, teatas valitsuse pressiesindaja.

Üle Eesti pikendas valitsus ka alkohoolse joogi müügikeeldu. See tähendab, et kuni 26. jaanuarini  ei tohi alkoholi müüa olemasoleva piirangu kohaselt kella 00.00-st kuni 10-ni. Alates 27. jaanuarist ei tohi alkoholijooke müüa kella 22-10. Keeld kehtib kuni 28. veebruarini.

 

 

Põhimõtteliselt kiitis valitsus heaks ka toetusmeetmete jätkumise Harjumaal ja Ida-Virumaal.

25. jaanuarist on lubatud taastada kontaktõpe kõigis hariduse astmetes Ida-Viru- ja Harjumaal. Kuni 25. jaanuarini saavad kontaktõppes osaleda 1.-4. klass, 9. ja 12. klass. Teised klassid ning kutse- ja kõrghariduse õppurid on 25. jaanuarini distantsõppel. Järgida tuleb ettevaatusabinõusid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. Ülevaade ettevaatusabinõudest ja muudest haridusvaldkonna küsimustest hm.ee/koroona . Õppetegevuseks kasutatavates ruumides peab olema tagatud desinfitseerimisvahendite olemasolu ja desinfitseerimisnõuete täitmine.

Sisetingimustes lubatakse individuaaltegevusena, huviharidus ja -tegevus, täiendkoolitus ja -õpe, noorsootöö, sportimine ja treenimine. Õues on kõik loetletud tegevused lubatud jätkuvalt kuni kümneliikmelises rühmas.

 

Muuseumites ja näitusasutustes on lubatud liikuda 2+2 reeglit arvestades ning ruumi täitumus ei tohi olla suurem kui 50 protsenti. Õues tohib külastajate rühma suurus olla endiselt kuni kümme inimest.

 

18. jaanuarist leevendatakse keeldu viibida toitlustusettevõtte müügi- või teenindussaalis kohapealseks ajaveetmiseks. Restoranide ja kohvikute ning muude toitlustusasutuste ruumid võivad olla klientide jaoks kohapealseks ajaviitmiseks avatud kella 6-19. Arvestada tuleb kuni 25 protsendiga ruumi täitumuse nõudest, ehk kliendid peavad viibima ruumis hajutatult, ruumis liikudes tuleb  arvestada 2+2 reeglit, mis ei laiene perekondadele. Toidu kaasamüügi ajale piiranguid ei seata.

 

1. veebruarini jäävad kehtima olemasolevad piirangud, mille kohaselt ei tohi meelelahutusteenuste osutamise kohtades viibida; külastajate jaoks peavad jääma suletuks saunad, spaad, veekeskused ja ujulad, välja arvatud individuaalspordiks.

Siseruumides on keelatud avalikud koosolekud ja üritused, sealhulgas konverentsid, teatrietendused, kontserdid ja kinoseansid. Õues tohib avalikest üritustest ja koosolekutest osa võtta kuni kümneliikmelises rühmas ning kokku ei tohi puutuda teiste rühmadega. Avalik väliüritus peab lõppema kell 22.

Jumalateenistustel ja avalikel usutalitustel säilib 50-protsendiline ruumitäitumuse piirang, kehtib maskikandmise kohustus ning liikuda tohib 2+2 reeglit arvestades, mis ei laiene perekondadele.

Allikas: BNS

Vaata ka:

joulud

Mis on jõulustress?

Jõulustress viitab pinge- ja stressitundele, mida paljud inimesed kogevad pühadeperioodil, eriti jõulude eel ja ajal.

gripp

Nakkushaiguste ülevaade: grippi haigestumine võib järsult kasvada

Kõikide ülemiste hingamisteede viirusnakkuste (COVID-19, gripp, RSV) haigestumus on kasvutrendis ning gripiviiruse ja COVID-19 levik