43. nädalal pöördus ägedate respiratoorsete viirusnakkuste tõttu arstide poole 6472 inimest, kellest 37% moodustasid lapsed. Kõige enam registreeritud pöördumisi oli Pärnumaal, Tallinnas, Tartumaal ja Ida-Virumaal.
Möödunud nädalal kinnitati üks A-gripiviirus. See on teine kinnitatud gripiviiruse juht sel hooajal. Domineerivateks viirusteks on praegu rinoviirus, respiratoor-süntsütiaalne viirus (RSV) ja paragripiviirus. Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel on Euroopa Liidus gripi aktiivsus hetkel madal. Kinnitatud juhtude seas domineerib A(H3) gripiviirus.
Gripiviirust on võimalik ennetada vaktsineerimisega. Gripivaktsiin hakkab tervetel inimestel mõjuma 10-14 päeva pärast süstimist ja selle mõju kestab kuni aasta. Gripi vastu võivad end vastunäidustuste puudumisel vaktsineerida kõik soovijad alates 6-elukuust.
Alates selle aasta oktoobrist saavad perearsti juures tasuta vaktsineerida 65+ vanuses inimesed ja jätkuvalt on vaktsineerimine tasuta ka hooldekodu elanikele. Eriti tõsiselt peaksid vaktsineerimisele mõtlema eakad ja need, kes puutuvad kokku vanemaealistega või kroonilisi haigusi põdevad inimesed.
Gripp levib puhangute, epideemia ja pandeemiana. Kõige enam haigestuvad grippi lapsed, kuid hospitaliseerimised ja surmajuhud tekivad peamiselt eakate, krooniliste haigustega inimeste hulgas.
Terviseamet tuletab meelde, et haigustunnuste ilmnemisel tuleb jääda koju ja võtta ühendust perearstiga, kes määrab ravi ja vajadusel suunab ka testima. Lisaks algavale gripihooajale on Eestis praegu ka koroonaviiruse pandeemia, mistõttu tuleb haigestumisse suhtuda tõsiselt ja järgida kõiki ennetusmeetmeid.