Esmaspäevast (02.08) suurematele üritustele vaid koroonapassiga.
Alates järgmisest esmaspäevast kehtivad ürituste korraldamisel uued – karmimad – osalejate piirarvu nõuded. Siseruumis on lubatud kuni 500, õues toimuvatel üritustel kuni 1500 osalejat. Kuid on ka võimalus korraldada sündmusi rohkematele inimestele.
Kui kõik osalejad tõestavad koroonast priiks olemist negatiivse testi, läbipõdemise või vaktsineeritusega, võib siseruumides kokku tulla kuni 6000 ja õues kuni 12 000 inimest.
Peagi peab koroonapassi näitama ka kohvikus
Ettevõtlusminister Andres Sutt rääkis aga Delfile, et valitsusel on kavas homme arutada, millistel tingimustel võiks sertifikaati küsida ka kinodes, teatrites, toidukohtades, spordiklubides ja spaades. Praegu veel täpsemaid tingimusi sertifikaadi küsimiseks paigas ei ole.
„Põhimõte on lihtne: inimene saab kas telefonist või paberilt näidata oma tõendit ja nii saame elu lahti hoida,“ ütles Sutt. Ta lisas, et mujal riikides on lahendus hästi töötanud, mistap ei ole põhjust arvata, et see nii ka Eestis ei võiks minna.
Millal säärastes paikades sertifikaati küsima hakatakse, ei osanud Sutt veel öelda, kuid märkis, et alates tulevast esmaspäevast see veel ei juhtu.
Sutt ütles, et sertifikaadi küsimine ei ole diskrimineeriv, sest koroonahaigusest priiks olemist saab tõendada ka negatiivse testiga. Küll aga on see tema arvates ebamugav ja kulukas, kuivõrd testi tegemine tuleb vaktsineerimata inimesel endal kinni maksta.
Sutt kinnitas, et neil, kel on vaktsineerimise suhtes meditsiiniline vastunäidustatus, leitakse muu võimalus.
Kiirtestimise peab tagama ürituse korraldaja
Alates esmaspäevast kehtima hakkav nõue, mille järgi tuleb suurüritustel küsida sertifikaati, näeb ette, et sündmuse korraldaja peab tagama kohapeal võimaluse teha antigeeni kiirtesti. Kiirteste võib kohapeal teha vaid tervishoiuteenuse osutaja. Küll aga jääb korraldaja otsustada, kas küsida testi tegemise eest tasu.
Loe edasi SIIT
Allikas. Delfi