Miljardär ja aktiivne Twitteri kasutaja Elon Musk teatas neljapäeval, et viis 44 miljardi dollari suuruse Twitteri ostu tehingu lõpuni. Värske ettevõtte omanikuna vallandas Musk Twitteri tippjuhtkonna.
“Ostsin Twitteri sellepärast, et tsivilisatsioonil on vaja omada ühist väljakut, kus saab arutleda paljude teemade üle, ilma vägivalda kasutamata,” teatas Musk.
“Praegu on oht, et sotsiaalmeedia jaguneb paremäärmuslikeks ja vasakäärmuslikeks kõlakodadeks, mis tekitavad veel rohkem vihkamist ja lõhestab meie ühiskonda. See tähendab, et Twitterist ei tohi saada koht, kus võib öelda kõike ja ilma tagajärgedeta,” lisas Musk.
Elon Muski fookus on varem olnud autoettevõttel Tesla ning kosmoseettevõttel SpaceX. Musk on ka ise aktiivne Twitteri kasutaja.
Veel juulis teatas Musk USA börsijärelevalveorganile, et soovib tehingust loobuda. Musk leidis siis, et Twitteri esitatud andmed kontode arvu kohta ei ole tõepärased ja ettevõte ei ole täitnud eellepingu tingimusi.
Peale seda kaebas Twitter Muski kohtusse – ettevõtte sõnul tulenes Muski otsus tehingust taganeda hoopis turuolukorra muutusest. Oktoobris teatas Musk siiski, et tahab Twitteri tehingu viia lõpuni.
Musk vallandas esimese asjana kogu ettevõtte tippjuhtkonna
Peale Twitteri ostutehingu läbiviimist asus Elon Musk koheselt läbi viima ümberkorraldusi Twitteri juhtimisstruktuurides.
Musk vallandas neljapäeval ettevõtte tegevjuhi Parag Agrawali, finantsjuhi Ned Degali ning õigus- ja poliitikavaldkonna juhi Vijaya Gadde.
Gadde palkas oma ametikohale Twitteri eelmine tegevjuht Jack Dorsey.
Axiose väitel olevat Vijaya Gadde olnud seotud oluliste kontodega seotud otsustega, sh olevat olnud tema otsus keelustada eelmise USA presidendi Donald Trumpi Twitteri konto.
Musk süüdistas antud isikuid tema ning Twitteri investorite eksitamises seoses sotsiaalmeedia platvormil olevate fiktiivsete kontode arvuga.
Loe ka: Venemaa ähvardab rünnata Elon Muski satelliite.
Elon Musk on lubanud, et Twitteri algoritm, mille alusel näidatakse inimestel platvormil sisu, saab avalikuks.
Err.ee