Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) fraktsioon kavatseb kasutada kõiki parlamentaarse demokraatia vahendeid, et takistada valitsusel Riigikogus läbi surumast välismaalaste seaduse muudatused, mis ei puuduta Ukraina sõjapõgenikke, vaid soodustavad odavööjõu sisserännet kolmandatest riikidest.
„Täna teisele lugemisele tulev eelnõu, millega pikendatakse seni aastase tööloaga lühiajaliste töötajate Eestis töötamise õigust veel kaheks aastaks, alandatakse nende suhtes kehtivat palganõuet seniselt Eesti keskmiselt 0,8 Eesti keskmisele ja tehakse rida muid hõlbustusi välistööjõu värbamisele ja alaliselt Eestisse elama asumisele, halvendab põlisrahva väljavaateid tööle ja seab ohtu meie rahvusriikluse,“ ütles EKRE esimees Martin Helme.
„On äärmiselt küüniline, et olukorras, kus Ukraina sõjapõgenike hulk ületab niigi meie riigi võime neile abi pakkuda, kavatseb riik immigratsioonile veelgi hoogu juurde anda ja odavtööjõu sisserännet järsult suurendada. Kümned tuhanded Ukraina põgenikud niigi muudavad täielikult olukorda meie tööjõuturul. Sõjapõgenikud saavad automaatselt elamisloa ja neil tekib õigus saada teenuseid ja asuda tööle võrdsetel alustel alaliste elanikega. Ehk mingit palganõuet enam ei ole ja neile tuleb maksta ainult töötasu alammäära,“ ütles Helme.
Helme juhtis tähelepanu, et odava tööjõu kasutamine pärsib tööviljakuse tõusu, sest pidurdab tehnoloogilist arengut ja majandusstruktuuri muudatusi.
„On täiesti selge, et odava välistööjõu kasutamine pärsib Eestis ka palgakasvu ning pidurdab meie inimeste naasmist Soomest, või veel enam, surub meie inimesi Eestist lahkuma,“ ütles Helme.
„Eestlased moodustavad meie rahvastikust praegu 69%. Viimastel aastatel on meile peamiselt idaslaavi maadest ning Aasiast-Aafrikast asunud elama 4000 – 5000 isikut rohkem, kui lahkus. Peale selle on meil registreeritud mitukümmend tuhat nn lühiajalist töötajat, kellest osa kavatseb püsivalt Eestisse jääda. Kui eeldada, et senine sündimustase jääb kehtima ning pärast valitsuse kavandatud muudatusi ning Ukraina põgenike vastuvõtmist kasvab migratsioonisaldo kahekordseks, siis muutume vähemusrahvuseks omal maal juba mõnekümne aasta pärast.“
Martin Helme sõnul ei tohi valitsus suurendada immigratsiooni olukorras, kus meil on riigikeele oskuse ja ühiskonna sidususega probleeme. “Riigijuhtide eesmärk peaks olema seista rahvusriigi, majandusliku edenemise ja meie inimeste palgakasvu eest. Praeguse valitsuse poliitika tõukub aga millestki muust kui Eesti huvidest. Käivitame Riigikogus laiapõhjalise obstruktsiooni, sest mitte ühtegi kompromissivõimalust valitsuskoalitsiooniga ei ole näha.“
Allikas. Uueduudised.ee