Erakorralised uudised
Egiptus

Egiptus kaotas vaktsineeritutele testimisnõude

Egiptus kaotas vaktsineeritutele testimisnõude

Egiptuse Tervishoiuministeerium teatas, et vaktsineeritud reisijad saavad nüüdsest riiki siseneda ilma eelneva PCR testita. Erandiks on saabujad osadest Aasia (Bangladesh, Pakistan, Bhutan, Myanmar, Nepal, Vietnam, Sri Lanka) ning Ladina-Ameerika riikidest, kellele on saabudes kohustuslik teha Covid-19 test.



Täielikult vaktsineerituteks loetakse need, kelle viimasest vaktsineerimisest on möödas vähemalt 14 päeva. Aktsepteeritud on WHO poolt heaks kiidetud vaktsiinid: Pfizer/BioNTech, Moderna, Sinopharm, Sinovac, Sputnik V, Oxford/AstraZeneca ja Johnson & Johnson.

Vaktsineerimise tõestamiseks tuleb esitada QR koodiga tõend. Lisaks peavad kõik reisijad saabudes tegema 15 minutilise molekulaartesti ID NOW. Kui see osutub positiivseks, tuleb lisaks teha ka PCR test. Positiivse PCR testiga riiki ei lasta.

Egiptuse firma Eva Pharma loodab lähiajal käivitada Egiptuses välja töötatud vaktsiini tootmise. Lisaks hakkavad erinevad firmad litsentsi alusel tootma Sputniku ja Sinovaci vaktsiine.

Alikas.

Vaata ka:

roolijoodik

24.02.25 Ööpäevaga tabati 23 roolijoodikut

Eile 23.02.24 toimus 1 inimkannatanutega liiklusõnnetus. Juhtimiselt kõrvaldati 23 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti. Liiklusõnnetused

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o

24.02.24 – Ööpäeva liiklusinfo ja õnnetused

Eile 23.02.24 toimus 1 inimkannatanutega liiklusõnnetus. Juhtimiselt kõrvaldati 23 alkoholi või narko tarvitamistunnustega sõidukijuhti. Liiklusõnnetused