Friday , 22 November 2024
Erakorralised uudised

Eestist Soome läinud naine teab, kes sõidab tema bemariga, aga midagi teha ei saa

See oli tõeline unistuste auto, uhiuus valge BMW 530 M Sport koos kõikide lisadega. Eestis oma firmat juhtinud Heidi ei suutnud kiusatusele vastu panna ja ostis auto oma firma nimele.

Naine nautis iga kilomeetrit. Bemarist pidi saama pikaajaline partner. Läks aga teisiti. Heidi jäi ilma nii autost kui rahast: kokku kümned tuhanded eurod, vahendab Iltalehti.

Põhjuseks oli heausksus Tampere automüügifirma suhtes, mis hiljem osutus kurjategijaks.

Heidi oli tööasjus Soome naasnud ja tahtis nüüd uurida, mis bemari eest saaks. Ta pani prooviks kuulutuse netiauto veebi ja hinnaks 42 000 eurot.

Juba järgmisel päeval võeti ühendust Tampere firmast Laatuauto (tõlkes: Kvaliteetauto). Nad ütlesid, et neil on valmis kontseptsioon ehk müügikonto, millega oleks kõik lihtsam. Kui leitakse sobiv ostja, siis nemad saaksid kogu paberimajanduse, sealhulgas maksud ja registreerimise korda ajada, räägib Heidi.

Naine oli tasunud osa auto ostuhinnast Eestis, teine ​​pool oli kohaliku finantsfirmaga kokku lepitud igakuiste osamaksetena. Tampere firma lubas, et Eesti finantseerimisega aetakse tehinguga seoses asjad korda.

Ettevõte tundus usaldusväärne. Ajalehtedes oli ilmunud lugusid, kuidas firma aitas Matti Nykäneni pärijaid Matti auto müümisel.

Heidi räägib, et Laatuauto tegevjuht tuli ise Helsingisse bemarile järgi. Ettemaksuna tasus ta 500 eurot ehk poole ettevõtte nõutud müügikuludest.

Juba järgmisel päeval teatas Laatuauto, et autole on leitud ostja. Makse pidi laekuma aga alles kuu aja pärast. Lahtine oli veel Soome automaksu suurus, mida jäädi ootama.

Oli maikuu lõpp.

Juuli alguses sai Heidi e-kirja ühelt Eesti finantsfirmalt selle kohta, et auto on ilma nende loata Soomes arvele võetud. Temalt nõuti kohe jääksumma tasumist, umbes 26 000 eurot.

Sõnum oli šokk. Heidi püüdis asjatult Tampere firmalt vastust saada. Lõpuks läks ta Pasilasse politseisse kuriteoteadet tegema.

Politsei selgitas välja, et auto oli uuele omanikule ümber registreeritud juba päev pärast järgitulemist, räägib Heidi.

Kuriteoteade edastati kahtlustatava raskekujulise kelmusena Sise-Soome politseijaoskonnale. Tampere finantskuritegude uurimises oli juba käimas ulatuslik pettuste võrgustik, mis uuris sarnaseid kuritegusid, mille puhul oli ära kasutatud lünka Soome registreeringus. Soomes ei pea näitama registreerimisel tõendit, kes on auto omanik.

Heidi bemari järel käinud ettevõtte tegevjuht on peamine kahtlusalune. Ta oli juba nädal varem eeluurimisvanglasse määratud.

Heidi teab oma Bemari asja uurimisest niipalju, et Tampere Laatuauto oli Bemari müünud ​​teisele autoesindusele, kes omakorda oli selle kohe eraisikule edasi müünud.

Heidi sõnul tundub, et tegemist oli etteplaneeritud ja ellu viidud sündmuste ahelaga. Kui aga tõestatakse ära, et ostja käitus heas usus, saab Heidi oma bemari vaevalt kunagi tagasi.

Praegune omanik aga ei vasta telefonile ega sõnumitele. Huvitav miks? mõtleb Heidi.




Heidi on olukorras täiesti pettunud.  Laatuauto võttis auto ära, teine ​​firma ostis neilt pettusega omandatud auto ja müüs edasi, Trafi (autoregister) seevastu registreeris auto omaniku andmeid välja selgitamata.

Naisele tundub nüüd, et ta ei saa asjas õiglust. Selle auto eest, mis talt ära võeti, peab ta ikka finantsfirmale maksma 500 eurot kuus. Tal on jäänud vaid teine ​​autovõti ja selle talverehvid, muigab Heidi.

Heidi hinnangul kujuneb tema jaoks kergeusklikkuse ja usalduse, aga eelkõige Traficomi lubatud seaduselünga lõpparveks 75 000 euro ringis.

Heidi on üks vähemalt kolmekümnest heausksest inimesest, keda Tampere Laatuauto on petnud. Sise-Soome politseis juhib uurimist kriminaalkomissar Juha Siljamäki. Seni laekunud teadete kohaselt on kahju kokku umbes miljon eurot, ütleb ta.

Tampere Laatuautole on välja kuulutatud pankrot. Firma tegevjuhti kahtlustatakse vähemalt raskekujulises kelmuses. 12. augustil asendati Pirkanmaa ringkonnakohtus kahtlusaluse naise eelvangistus väljasõidukeeluga.

Kõnealune isik on peamine kahtlusalune. Teiste võimalikku panust uuritakse. Uurimine võtab kindlasti aega käesoleva aasta lõpuni, hindab kriminaalkomissar Siljamäki.




Omanikud on mitmel juhul eksikombel andnud auto tunnistuse üle auto esindusele, mistõttu on esindus sõiduki enda nimele registreerinud. Kahtlusaluste tegude meetodid olid Siljamäki sõnul aga erinevad. Imporditud autod on registreeritud ilma omanikke kaasamata.

On ütlematagi selge, et kui me räägime Trafist, siis seal peaks olema infot, mis tagab avaliku registri usaldusväärsuse. Register loob eeldused omandiõiguse vahetuseks, mis tähendab, et registreerimine peab olema usaldusväärne, nendib kriminaalkomissar Juha Siljamäki.

Eestinen.fi

Vaata ka:

Isik

Politsei hoiatab võltsitud kontserdipiletite müüja eest

Politsei hoiatab noormehe eest, kes pakub erinevates sotsiaalmeedia keskkondades müügiks võltsituid kontserdipileteid. Mees pakub sotsiaalmeedia

euro

Viljandimaa mees kaotas netikelmidele väga suure summa raha

Lõuna prefektuuri ööpäevainfo Viljandimaa Arvutikelmus Politseisse pöördus mees, kellele helistas väidetav Elisa töötaja ja pakkus