Kliimaminister Kristen Michali sõnul on elektriautode kasutamine Eestis kasvav trend. „Võrreldes aastatagusega on Eestis esmaregistreeritud elektriautode arv tõusnud 21%. Eestis on juba enam kui 500 elektrisõidukite laadimispunkti, nõudlus nende järgi kasvab ja sellega tuleb sammu pidada. Eesti ettevõtjad on haaranud võimalusest osaleda puhtamate kütuste pakkumisel – see soodustab ökonoomsemate sõidukite kasutuselevõttu ning aitab liikuda jõudsamalt kliimaeesmärkide täitmise suunas,” sõnas minister.
Eestist eraldati toetust ettevõtetele Enefit Volt, Eleport ja Elektrum. Neist Eleport panustab laadimistaristu rajamisse ka Lätis, Leedus ja Poolas, kuhu tuleb lähemate aastate jooksul üle 500 uue elektrilaadimispunkti.
Toetust eraldatakse Euroopa Ühendamise Rahastu alternatiivkütuste taristust (AFIF). Taotlusvoorust toetatakse projekte, mille eesmärk on edendada Euroopa Liidu alternatiivkütuste taristut, sealhulgas elektriautode kiirlaadimiskohtade ja vesinikutaristu rajamist. Kokku investeeritakse viimasest taotlusvoorust 352 miljonit eurot, et rajada ligikaudu 12 000 elektrisõidukite laadimiskohta üle Euroopa Liidu.
Seni toimunud nelja taotlusvooruga on kokku toetatud üle 22 000 laadimiskoha rajamist. Programmi viies taotlusvoor on avatud ning taotluste esitamise tähtaeg on tänavu 7. november – rohkem infot leiab Euroopa Komisjoni veebilehelt.
Lisaks on käimas taotlusvoor nullheitega sõidukite ostmiseks, mille kohta saab lisainfot Keskkonnainvesteeringute Keskuse veebilehelt.