Alates tänasest on võimalik kandideerida Tartu Ülikooli eestikeelsesse esimese astme õppesse, kus valikus on 53 õppekava. Jätkub ka magistriõppe avalduste vastuvõtt ja võimalik on tulla õppima 47 õppekava alusel. Mõlemale õppeastmele saab avaldusi esitada 26. juunini.
Tartu Ülikooli õppeprorektori Aune Valgu sõnul pingutab ülikool selle nimel, et pakkuda Eestis maailmatasemel haridust. „Tartu Ülikool on tuntud kõrgetasemelise hariduse ja tööturul hinnatud lõpudiplomi poolest. Lisaks saab siin kogeda tõelist üliõpilaselu, osaleda aktiivselt üliõpilasorganisatsioonide tegevuses, kujundada ise oma haridustee ning panna ennast proovile praktilistes projektides,“ rääkis Valk.
Teist aastat järjest võetakse Haridus- ja Teadusministeeriumi tellimusel ja lisatoetusel õpetajakoolituse bakalaureuse- ja magistriõppesse vastu üle 800 uue üliõpilase ehk tavapärasest umbes 300 õppijat rohkem. Õpetajaks ja kooli tugispetsialistiks õppijatel on võimalik taotleda 400-eurost erialastipendiumi, mida hakkab saama 60% üliõpilastest.
Uuest õppeaastast jõustuvad kõrgharidusseaduse muudatused, millega piiratakse teist või enamat korda samal õppeastmel õppimist. Tänavu esimest korda ülikooli kandideerivate noorte õppimisvalik mõjutab nende järgmisi võimalusi tasuta õppida. Tasub teada, et õpingute katkestamisel saab uuesti samas õppeastmes tasuta õppima asuda juhul, kui eelmised tasuta õpingud on kestnud alla 365 päeva. Kui ka teisel korral õpingud katkestada, saab uuesti tasuta õppida alles siis, kui eksmatrikuleerimisest on möödunud kümme aastat.
Varem tasuta õppinud kandidaadid saavad oma tasuta õppimise õigust kontrollida SAIS-i rakendusest. Juhul, kui varasemate õpingutega seotud ajapiirangu tõttu ei ole võimalik õppima asuda tasuta, saab siiski kandideerida ja asuda õppima tasulisel õppekohal. Erandiks on õpetajakoolitus, kus ülikool tagab kõigile vastuvõetutele tasuta õppimise võimaluse. Täpsemat teavet muudatuste ja tasuta õppimise tingimuste kohta leiab ülikooli kodulehelt.
Avalduse Tartu Ülikooli kandideerimiseks saab esitada sisseastumise infosüsteemis (SAIS) ja kandideerida on võimalik kuni kahele erialale. Nende hulka loetakse ka Pärnu ja Narva kolledžisse ning Viljandi kultuuriakadeemiasse kandideerimise avaldused.
Kuna SAIS on liidestatud riiklike registritega, piisab enamikul kandidaatidel vaid elektroonse avalduse esitamisest ja eraldi dokumente pole lisada vaja. Kandidaadid, kelle vajalikke haridusandmeid registrites ei ole, st kes on lõpetanud kooli enne 2004. aastat või välisriigis, peavad hiljemalt 26. juunil esitama ülikoolile oma lõpudokumentide originaalid. Dokumente saab esitada nii Tartus ülikooli peahoones kui ka Narva ja Pärnu kolledžis, Viljandi kultuuriakadeemias ning Tartu Ülikooli Tallinna esinduses.
Lisaks kestab kuni 21. augustini registreerimine mikrokraadiprogrammidesse, kus saab omandada pädevuse mõnel kitsamal erialal.
Olulised kuupäevad Tartu Ülikooli kandideerimisel
- Eestikeelsesse esimese astme õppesse saab esitada avaldusi 12.–26. juunini.
- Avalduste esitamine eestikeelsesse magistriõppesse juba käib ja kandideerida saab 26. juunini.
- Sisseastumiseksamid ja hindamine kestavad 30. juunist 9. juulini, tulemused selguvad hiljemalt 11. juulil.
- Esimesed vastuvõtuotsused edastatakse kandidaatidele 12. juulil.
- Kahe päeva jooksul pärast vastuvõtuotsuse tegemist peavad vastuvõetud kinnitama oma soovi õppima tulla.
- Uus õppeaasta algab 2. septembril.
Tartu Ülikool avab esimese ja teise õppeastme eestikeelses õppes kokku 3915 õppekohta.
Rohkem teavet sisseastumise kohta leiab ülikooli kodulehelt.
Teadet illustreerivad fotod leiad OwnCloudi kaustast.
Lisateave: Tuuli Kaldma, Tartu Ülikooli vastuvõtutalituse juhataja, 737 6391,tuuli.kaldma@ut.ee