- Lasterikka pere toetus väheneb: Alates 1. jaanuarist 2024 väheneb lasterikka pere toetus. Peredele, kus on 3–6 last, makstakse 450 eurot kuus, ja peredele, kus on 7 või rohkem last, makstakse 650 eurot kuus. See on 2023. aastaga võrreldes 200 euro võrra väiksem toetus. Esimese ja teise lapse lapsetoetus jääb 80 euroks, kolmanda ja enama lapse lapsetoetus on 100 eurot. Üksikvanematele jääb lapsetoetus 80 eurot.
- Elatisabi tõuseb: Alates 1. jaanuarist tõuseb elatisabi 100 eurolt 200 eurole kuus. Elatisabi makstakse lastele, kui nende vanemad ei suuda vajalikus summas elatist maksta. See tähendab, et elatisvõlgnike ehk vanemate võlg riigi ees suureneb.
- Miinimumpalk tõuseb: Alampalk tõuseb 95 euro võrra, jõudes 820 euroni (2023. aastal oli alampalk 725 eurot). Sotsiaalmaksu maksmise aluseks olev kuumäär tõuseb 654 eurolt 725 euroni kuus, mis tähendab, et tööandja minimaalne sotsiaalmaksu kohustus suureneb 239,25 eurole kuus. Sellega koos tõusevad ka kõik alampalgaga seotud hüvitised ja tasud, näiteks lasteaiatasud mõningates omavalitsustes.
- Õiglane hooldushüvitis pärast lapsehoolduspuhkust: Alates 1. juulist 2024 muutub lapsehoolduspuhkuselt naasnud vanemate jaoks õiglasemaks. Haigus- ja hoolduspäevade hüvitamine sõltub nüüd vanema tegelikust sissetulekust või endisest vanemahüvitisest, olenevalt sellest, kumb on perele soodsam.
- Abieluvõrdsus: Alates 1. jaanuarist 2024 kehtib Eestis abieluvõrdsus, mis tähendab, et abielu saavad sõlmida kaks täisealist inimest sõltumata soost.
- Samasooliste paaride vanemapuhkus: Seoses samasooliste paaride õigusega abielluda, muutub ka töölepingu seadus. Vanemapuhkus, isapuhkus ja lapsepuhkus on nüüd kättesaadavad kõigile vanematele sõltumata soost.
- Käibemaksumäära tõus: Üldine käibemaksumäär tõuseb 20%-lt 22%-le, mis toob kaasa kaupade ja teenuste hinnatõusu.
- Tuludeklaratsiooni muudatused: Alates 2024. aastast ei saa füüsilised isikud enam maha arvata täiendavat maksuvaba tulu laste ega abikaasa eest ega eluasemelaenu intresse. Viimastel võib mahaarvamist teha veel 2023. aasta kohta täidetavas deklaratsioonis, kuid mitte enam 2024. aasta kohta täidetavas deklaratsioonis.
- Teise pensionisamba suuremad võimalused: Järgmisest aastast alates on võimalik esitada avaldusi, et 2025. aastast suurendada teise pensionisamba makse määra 2% võrra, jõudes 4% või 6%-ni brutopalga alusel. See on vabatahtlik võimalus täiendavalt pensionisambasse panustada, kuid avaldus tuleb esitada hiljemalt novembri lõpuks, et uus maksemäär jõustuks 2025. aastast.