Välisministeerium avab täna, 6. märtsil broneeringu- ja ostuvõimaluse kolmele järgmisele erilennule, millest üht opereerib FlyDubai Dubaist Riiga, teist AirBaltic Dubaist Tallinna ja kolmandat Heston Dubaist Tallinna. FlyDubai ja AirBalticu lennud on planeeritud 7. märtsile ja Hestoni lend 8. märtsile. Lendudele saavad registreerida ja pileti soetada kõik Eesti kodanikud ja nende Eesti elamisloaga pereliikmed, kes on Reisi Targalt lehel registreerinud oma lühiajalise reisi Araabia Ühendemiraatides.
„Esimesed kolm erilendu Eesti kodanikele on välja müüdud,“ ütles välisminister Tsahkna. „Ootame väga kõiki tagasi kodumaale ja anname endast parima, et leida selleks võimalus.“
„Järgmised kolm lendu lähevad müüki täna ning sinna saavad registreerida ja pileti soetada kõik need, kes Eestisse naasmist ootavad. Kuna välisministeerium organiseerib erilende koostöös erinevate reisifirmadega, on ka pileti soetamise viis veidi erinev ja palume, et järgiksite reisifirma juhiseid,“ lisas Tsahkna.
„Oleme ka pidevas kontaktis oma Euroopa kolleegidega ja võimalusel paigutame oma inimesi ka teiste riikide erilendudele,“ ütles Tsahkna. „Kuna teised riigid on aidanud koju meie inimesi, anname piiratud võimaluse erilennule koha saada ka teistele ELi kodanikele.“
Välisministeerium palub, et need, kes erilennule on koha saanud, arvestaksid, et lennupileteid muuta ei saa. Broneeringu link võib jõuda ka nende inimesteni, kes on juba koju jõudnud. Palume sellisel juhul broneeringu linki eirata.
Praeguseks on välja müüdud kolm erilendu, mida opereerivad Heston, AirBaltic ja FlyDubai. Lendude oodatav väljumisaeg Omaanist Muscatist ja Araabia Ühendemiraatidest Dubaist on täna.
Palume kõigil Eesti kodanikel, kes on Lähis-Ida piirkonnas, registreerida oma lühiajaline viibimine välisministeeriumi veebilehel.
Vajadusel saab pöörduda kirjutades konsul@mfa.ee või helistades info saamiseks ööpäevaringsel hädaabitelefonil +372 5301 9999.
Uuendame jooksvalt informatsiooni ka välisministeeriumi veebikonsuli lehel ja välisministeeriumi kodulehel www.vm.ee.