Brasiilias kaotas pensionär elu pärast operatsiooni, milles eemaldati tema kehast üliharuldane „kivibeebi“, mida ta oli kandnud ligikaudu 56 aastat.
81-aastane Daniela Almeida Vera suri päev pärast operatsiooni Ponta Pora piirkonnahaiglas Mato Grosso do Suli osariigis, teatab Daily Mail.
Meditsiinitöötajad avastasid skaneerimise käigus kaltsineerunud loote, tuntud kui litopeedion, pärast Daniela kõhuvalude üle kaebamist.
Skaneering teostati pärast Daniela haiglasse toimetamist põletiku tõttu. Esialgu oli ta viibinud teises, kodule lähemas haiglas, otsides abi kuseteede põletiku korral.
Enne jahmatava „kivibeebi“ leidmist kahtlustasid meditsiinitöötajad, et tal võib olla vähk.
Nad jõudsid järeldusele, et Daniela oli kandnud surnud loodet oma kehas alates oma viimasest rasedusest, mis toimus rohkem kui viiekümne aasta eest.
Daniela, kes oli pärit põlishõimust ja elas Brasiilia ja Paraguay piiri lähistel, jättis maha seitse last ja nelikümmend lapselast.
Tema operatsioon toimus 14. märtsil ja ta lahkus meie hulgast järgmisel päeval, viibides intensiivraviosakonnas.
Üks tema kuuest tütrest, 21-aastane Rosely Almeida, ütles kohalikule väljaandele: „Ta oli vanemaealine ja meie oleme põlisrahvas.“
„Talle ei meeldinud arstide juures käia ja ta kartis analüüsideks kasutatavaid seadmeid,“ lisas ta.
Samuti viitas ta, et ema võis oma „kivibeebit“ kanda kauem kui 56 aastat, viidates valu peale, mida ta oli kogenud alates oma esimesest rasedusest ja mida ta kirjeldas sugulastele kui tunnet, et „laps liigub tema kõhus ringi.“
Tema ainus poeg, Vanderlei Avalo Almeida, lisas: „Ta kartis arsti juurde minna, kuna oli mures, et tal võib olla kasvaja.“
„Ta võttis valu vastu lihtsalt ravimeid,“ sõnas ta.
Nüüd on kaltsineerunud lootele määratud täiendavad uuringud, et saada selle kohta rohkem teavet.
Rosely ütles: „Oleme šokis, leinas on palju. Ta oli meie ema ja ainuke, kes inimesi kaitses, ning nüüd, kui ta on läinud, tunneme end eksinuna.“
Möödunud aastal tuli ilmsiks, et üks naine USA-s suri tõsise alatoitumuse tagajärjel pärast seda, kui litopeedion oli üheksa aastat tema soolestikku blokeerinud. 50-aastane Kongost pärit naine oli saabunud USA-sse pagulasena ja külastanud haiglat, kaeveldes kõhukrampide, seedehäirete ning söömise järel tekkiva korina üle.
Ajakirjas Journal of Medical Case Reports avaldanud arstid mainisid, et patsient uskus, et tema tervislik seisund oli tingitud loitsust, mille keegi Tansaanias oli talle peale pannud. Ta suri pärast operatsioonist keeldumist.
- aastal avaldatud uskumatud pildid näitasid hetke, mil arstid Alžeerias leidsid eaka naise kõhust kivibeebi. Tol ajal väideti, et 73
- -aastane naine oli kandnud 2,3 kilogrammi kaaluvat, seitsmekuulist loodet 35 aastat. Raportite kohaselt oli tal hea elukvaliteet ning sündimata laps ei avaldanud talle negatiivset mõju.
- See haruldane nähtus leiab tavaliselt aset, kui loode sureb ema kõhuõõnes raseduse ajal ja on liiga suur, et keha saaks selle omastada. Selle tulemusena lupjub loode, muutudes omamoodi kaitseks ema organismile, et vältida surnud koe põhjustatud põletikku.
- aastal Journal of the Royal Society of Medicine’s avaldatud artikkel märkis, et meditsiinikirjanduses on dokumenteeritud vaid umbes 290 litopeedioni juhtumit.
- Kõige varasem teadaolev litopeedion avastati arheoloogilisel väljakaevamisel Bering Sinkhole’is, Edwardsi platool Kerri maakonnas Texases ja dateeriti aastasse 1100 eKr, pakkudes unikaalset pilguheidet inimkonna meditsiinilisele ja kultuurilisele ajaloole läbi sajandite.