Monday , 23 December 2024
Erakorralised uudised
ways to lose belly fat 1296x728 850x560 1

8 SALAKAVALAT ASJA, MIS SU KÕHU EBAMEELDIVALT PUNNI AJAVAD.

Tavaliselt on kõht ärgates lame ning hakkab pärast esimest toidukorda vaikselt punni minema. Õhtusöögi järel võib kõht välja näha lausa selline, nagu oleksid mitmendat kuud rase. Ilta-Sanomat pani kirja 8 salakavalat asja, mis su kõhu punni võivad ajada. 

1. Näts ja ksülitooli sisaldavad pastillid

Osadele piisab vaid sellest, kui nad ksülitooli sisaldavad nätsud ära jätavad. Igasugune magus ja muud tooted, mis sisaldavad kääritatud oligosahhariide, sahhariide, monokarbiide ja polüoolide, kuuluvad FODMAP-süsivesikute hulka. Leidub inimesi, kelle soolestik ei suuda neid aineid korralikult lõhustada. See omakorda põhjustab kõhugaase, puhitust, kõhukinnisust või vastupidiselt kõhulahtisust neil, kellel on ärritunud soole sündroom.

2. Gaasilised joogid

Värskendav gaasiline vesi on hea janukustutaja, kuid ilmselgelt ei tee mullid kõhule head. Gaasid on tüüpiliseks asjaks, mis kõhu punni ajavad.

3. Salat

Tervislik lõunasöök võib osutuda hoopis kõhtu liiga täitvaks annuseks – ka siis, kui see ei sisalda palju kaloreid. Salat võib sisaldada FODMOP-süsivesikud, nagu näiteks seened, sibul ja kapsas. Samuti ei pruugi keha suuta korraga töödelda nii palju kiudaineid kui salat sisaldab.

4. Kohv

Kohv võib ärritada eriti neid, kellel on tundlik kõht. Suhkru lisamine kohvile võib asja veelgi hullemaks muuta. Kõhus olevatele bakteritele meeldivadki just erinevad magusained. Tekivad gaasid, mille tagajärjeks on ebameeldiv tunne.

5. Oad

Ka oad kuuluvad FODMAP-süsivesikute hulka, mille seedimisega on paljudel probleeme.

6. Smuuti

Isegi kui valmistad smuuti tervislikest toiduainetest, võib see kõhu punni ajada, kuna vedelik võtab suure osa kõhust enda alla. Läbi kõrre joomine muudab olukorra veelgi hullemaks, sest siis satub kõhtu iseäranis palju õhku.

7. Stress

Stress ja ebakorrapärane unerütm mõjuvad samuti kõhule ebameeldivalt. Näiteks võivad need tekitada kõhukinnisust või vastupidi kõhu lahti võtta.

8. Istumine

Liiga vähene liikumine ei tee soolte tööle head. Kui veel pidevalt paigal istud, on asend ka sooltele ebameeldiv. Venita end vahepeal või kõnni näiteks töölt koju.

Vaata ka:

joulud

Mis on jõulustress?

Jõulustress viitab pinge- ja stressitundele, mida paljud inimesed kogevad pühadeperioodil, eriti jõulude eel ja ajal.

gripp

Nakkushaiguste ülevaade: grippi haigestumine võib järsult kasvada

Kõikide ülemiste hingamisteede viirusnakkuste (COVID-19, gripp, RSV) haigestumus on kasvutrendis ning gripiviiruse ja COVID-19 levik