Friday , 22 November 2024
Erakorralised uudised
12427549t1h7579

8 lihtsat moodust, kuidas oma nahka päikese eest kaitsta.

8 lihtsat moodust, kuidas oma nahka päikese eest kaitsta.

Suvi on lõpuks ometi kohal ning ilmselt ei jõua sa ära oodata, et sinu keha paitaksid soojad päiksekiired. Kuid nagu sa ilmselt juba tead, võib liigne UV-kiirgus põhjustada tõsiseid terviseprobleeme – enneaegne vananemine, kortsud, nahakahjustused ja isegi nahavähk. Kuidas oma nahka kahjulike päiksekiirte eest kaitsta? Siin on 8 lihtsat moodust, mis aitavad sul päikselistel suvepäevadel end kaitsta.

Nõuanne nr. 1: Kasuta päiksefaktoriga kreeme

Päiksekreemide kasutamine on pikemaajalise päikese käes olemise puhul peaaegu kohustuslik. Suvalise kreemi kasutamisest pole kasu; pead kasutama kreemi, mis on sinu nahatüübi kaitsmiseks piisavalt tugev. Kui sul on hele nahk, peaksid kandma päiksekreemi, mille kaitsefaktor on vähemalt 15.

Nõuanne nr. 2: Kreemita varakult ja tihti

Veel üks trikk enda kaitsmiseks päikese eest on kanda kreemi peale vähemalt 20-30 minutit enne seda, kui oma keha päiksekiirtele näitad. Nii on piisavalt aega, et kreem imenduks ja tagaks nahale piisava kaitse päikese eest. Hea mõte on päiksekreemi kasutada ka regulaarselt, sest aja möödudes selle kaitse väheneb. Kui tihti tuleks seda peale kanda? Oleneb muidugi sinu hahatüübist, päiksekiirte tugevusest ja valitud kaitsefaktorist, kuid keskmiselt tagab piisava kaitse 2-3 tunniste intervallidega kreemitamine.




Nõuanne nr. 3: Ära unusta oma kõrvu, kaelatagust ja jalgu

Päiksekreemi peale kandmisel unustavad enamik meist mõned kehaosad ära, eriti kõrvad, kaelataguse ja jalad. Need piirkonnad saavad tavaliselt palju päikest, nii et ilma korraliku kaitseta on päikesepõletus vältimatu.

Nõuanne nr. 4: Kata end

Kui päike on väga tugev, ei ole alati kasu ka suure faktoriga päiksekreemist. Sellisel juhul on hea katta oma keha kergete riietega, mis pakuvad lisakaitset. Peanupp ja nägu on samuti väga tundlikud piirkonnad, nii et kui plaanid pikema aja jooksul päikese käes olla, võiksid kanda mütsi.

Nõuanne nr. 5: Pilvise päeva ohud

Üks suurimaid vigu, mida tehakse, on see, et arvatakse, et nahk ei ole otsese päikesevalguse puudumisel ohus. Tegelikult tungivad päikesekiired ja kahjulik UV-kiirgus väga kergesti läbi pilvede, nii et ka pilvise ilmaga on võimalik saada korralik päikesepõletus. Kanna päikesekreemi ka siis, kui sa ei tunne oma nahal otsest päikesevalgust!




Nõuanne nr. 6: Kanna UV-kaitsega päikseprille

Silmad on järjekordne piirkond, mis on UV-kiirgusele väga tundlik. Ära päikseprillide ostmisel kokku hoia, sest sinu silmad väärivad parimat kaitset. Kehva kvaliteediga päikseprillide kandmine võib tihtipeale kasu asemel hoopis kahju teha, nii et hoia neist iga hinna eest eemale. Päikseprille ostes veendu, et neil oleks UV-kaitse – UV 400 kaitsega prillid tagavad sinu silmadele piisava kaitse.

Nõuanne nr. 7: Hoia keskpäeva päikesest eemale

UV-kiirgus on kõige tugevam (ja ohtlikum) kella kümnest hommikul kui neljani pärastlõunal, nii et proovi sel perioodil võimalikult vähe päikese käes olla. Kui soovid võtta päiksevanni, tee seda varahommikul või õhtupoole. Nii jääd küll ilma päeva kõige palavamast osast, kuid hoiad oma naha tervist.

 Nõuanne nr. 8: Osta päiksevari

Kuna ilmselt plaanid suvel palju aega rannas veeta, ei saa sa tugevat päiksekiirgust täielikult vältida. Tee endale suur teene ja osta päiksevari, et kaitsta oma nahka päikse eest siis, kui lesid rannas ja kuulad lainete kohinat. Pea meeles: tervis on alati tähtsam kui sinu päevitus!

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Viljandimaal juhtus raske liiklusõnnetus

Täna hommikul kella 7.40 paiku toimus liiklusõnnetus Viljandimaal Põhja-Sakala vallas Soomevere külas, kus lumisel ja

Kivioli uus uhishoone 2023726

Lõuna päästekeskuse operatiivsündmused 21. – 22. november 2024

Annelinna päästekomando kutsub 10 sünnipäeva puhul külla! Pühapäeval 24. novembril tähistab Annelinna päästekomando oma 10.