KUI SOOVID JÕUDA PUHKUSELT TAGASI ÜHES TÜKIS, VÄLDI NEID KAHEKSAT RIIKI…
Loe lähemalt, milliseid turismi sihtpunkte on parem vältida, kui soovid mõnusalt puhata. Isegi kui Sulle meeldib reisida mööda maailma eksootilisi paiku, on olemas piirkonnad, mida külastades on ühes tükis kojujõudmine tavalisest suurema küsimärgi all.
KONGO DEMOKRAATLIK VABARIIK
Nimekiri algab Kongo Demokraatliku Vabariigiga. Selles riigis on soda nõudnud mitme miljoni inimese elu. Enamik on kaotanud elu sõja kõrvalmõjude tõttu, nagu nälg ja küüditamine.
Ehkki soda on tänaseks lõppenud, valitseb selles riigis endiselt kaos
Samuti varitseb oht Kongo naaberriikides, kus elab palju mässulisi. Kongos valitsev kaos pakub katet paljudele teiste riikide sõjalistele grupeeringutele. Naistel pole pea mingisuguseid õigusi ning sageli langevad nad vägistamiohvriteks. Lapsed on samal ajal nii ohvrid kui mõrvarid, kuna vastupanuliikumistes on palju relvakandjaid lapsi.
Inimröövid, haigused…
See riik pole tõepoolest sobiv koht turistidele, kuna sageli langevad nad inimröövi ohvriteks ning tapatakse paramilitaarsete rühmituste poolt. Samuti liigu selle riigi kohta hulgaliselt jutte kohutavatest piinamistest. Lisaks on vaesus toonud sellele maale palju erinevaid haigusi.
LÕUNA-AAFRIKA VABARIIK
Lõuna-Aafrika Vabariiki on kirjeldatud kui “vägistamise metropoli”. Taoline nimiräägib nii mõndagi riigi turvalisuse tasemest. Lisaks pannakse Lõuna-Aafrika Vabariigis toime hulgaliselt mõrvu ja röövimisi ning selles vallas on see riik „esirinnas“. Enamik kuritegusid pannakse toime riigi vaesemas osas.
Rikkaid turiste ja teisi külastajaid peavad alati saatma hambuni relvastatud turvamehed.
Oht autos
Samuti on suur oht, et Sind lastakse maha või röövitakse Sinu auto, kui peatud punase tule all. Seepärast lukusta sellel maal alati autouksed ning kui näed lähenemas kahtlase välimusega inimrühma, kiirusta parem minema, selle asemel et rohelist tuld oodata. See on ohutum!
HIV-i oht
Nagu sellest veel ei piisaks, on sellel maal enam kui kümme miljonit HI viirusesse nakatunut, mistõttu peaksid eriti hoolega vaatama, kellega Sa seksid.
JEEMEN
Jeemen on riik, mis toetab terrorismivastast sõda ning selles peaks inimõigused olema au sees. Ent reaalsususes on pilt sootuks teine – jõhkra käitumisega oma riigi kodanike vastu kutsuvad riigi jõustruktuurid lausa ise üles terrorismi. Paljud inimesed näevad terrorismis ainsat võimalust seista vastu julmale valitsusele.
Õiguste puudumine
Jeemenis on väga ilmne sõnavabaduse puudmine ja represseerimine. Naistel on väga vähe õigusi ning nad võivad abielluda juba üheksa aastaselt! Peaaegu kõik hõimud selles riigis on relvastatud ning moodustavad elanikkonna enamiku. Ajalehed ja muu meedia on tõsise tsensuuri all. Riigis on väga levinud pealtkuulamine ning välisajakirjanikke ähvardatakse.
Need, kes otsustavad seda riiki külastada, pälvivad suurel hulgal terroristide ja korrumpeerunud valitsusametnike soovimatut tähelepanu.
KOLUMBIA
Kolumbia on maailma suurim kokaiinivalmistaja. Seal toodetakse 75 protsenti maailma kokaiinivarudest. Riigis on väga tugevad maffiakartellid, kelle haare ulatub poliitjõudude ladvikuni. Kartellid on kutsunud esile paramilitaarsete jõukude tekkimise, kes peavad võitlust valitsusjõududega. Taoliste jõukude liikmed on väga julmad ning sõdivad narkootikumide mõju all.
Inimröövid
Suurim risk, mis valitseb Kolumbias välismaalasi ja turiste, on langeda inimröövi ohvriks. Seejärel nõuavad inimröövijad lunaraha ning sageli tapavad vangistatud. Ehkki riigil on kaunis rannajoon ja ilusad mäed, on see üks riike, mida me ei soovita külastada kui sobilikku kohta puhkuseveetmiseks.
AFGANISTAN
Afganistan on üks riike, mis pole pea kunagi rahu näinud, mistõttu pole midagi imestada, et see on üks ohtlikumaid riike maailmas. Afganistan on olnud sõjatandriks juba alates 1970ndast aastast. Algas see nõukogude okupatsiooniga, misjärel haaras võimu Talibani militia ning tagatipuks ründasid aastal 2001. Afganistani ameeriklased.
Elu pideva hirmu all
Afganistani elanikud isegi ei tunne teistsugust elu kui elu pideva hirmu all, kust langeb järgmine mürsk või kus plahvatab järgmine autopomm. Mitte keegi mitte üheltki maalt, ühestki rassist ega religioonist ei või tunda end Afganistanis vägivallast ohustamata. Inimröövid ja tapmised on väga sagedased.
Kui reisid sellesse riiki, satud paljude terroristlike rühmituste ja kriminaalide huviorbiiti, kes soovivad Sinu arvelt majanduslikku kasu lõigata või lihtsalt midagi tõestada, tappes välismaalasi. Afganistan? Ei, tänan!
LIIBÜA
Liibüa on kõige ohtlikemate riikide nimekirjas seal parasjagumöllava kodusõja tõttu. Sõda ja kaos algasid 2001. aasta 15ndal veebruaril, mil president Gaddafi väed tahtsid lämmatada rahulikku meeleavaldust. See on viinud meeleavaldusteni kogu maal ning lahinguteni Gaddafi vägede ja ülestõusnute vahel.
Gaddafi on läinud nii kaugele, et on palganud välismaalasi, kes tapavad julmalt tsiviilisikuid. Lääneriigid sekkusid kodusõtta ning see on kasvatanud vaenulikkust Liibüas asuvate Euroopa ja Ameerika kodanike vastu.
Samuti on Gaddafi hakanud tsenseerima ja blokeerima sidevahendeid. Mõningates Liibüa osades kasutatakse tsiviilisikuid isegi inimkilbina tulistamise ja pommitamise kaitseks. Mõned eurooplased, kes juhtusid seal sel ajal puhkust veetma, pidid end sellelt maalt sõna otses mõttes vabaks ostma.
IRAAK
Tõenäoliselt oled seda meelt, et on igati loogiline, et Iraak on kõige ohtlikemate riikide nimekirjas, kuna ajakirjandus räägib palju sealsest ebastabiilsusest. Samuti on huvitav, et enne Ameerika okupatsiooni oli see maa suhteliselt turvaline sihtkoht. Ent alates sellest valitseb sel maal anarhia.
Suitsiidirünnakud ja autopommid on väga sagedased
Inimröövid ja mõrvad kuuluvad samuti selle riigi igapäevaellu. Iraagis on röövitud ja mõrvatud sadu välismaalasi. Mõned terroristid on taolist brutaalsust isegi lindistanud ning avaldanud internetis. Ohvriteks pole mitte ainult välisriikide kodanikud, vaid ka iraaklased. Paljudel leitud surnukehadel on jälgi piinamisest.
Terroristlikud rühmitused on väga tõhusad ja varjatud, mistõttu suudetakse neid väga harva tabada. Iraak on kindlasti riik, mida Sa ei soovi praeguses olukorras külastada.
SOMAALIA
Somaaliaon olnud juba sajandeid üks ohtlikumaid riike maailmas. Anarhia ja kaos on valitsenud selles riigis juba alates 1991. Aastast, mil vastupanuliikumine kukutas jõuga tol ajal võimul olnud valitsuse.
Mitte kellelgi pole kontrolli rahva üle
Somaalias võitlevad erinevad klannid iga päev võimu, mõju ja raha pärast. Mõrvad ja röövimised on väga sagedased.
Piraatlus on väga sagedane
Peaaega mitte ükski Somaalia lähistel seilav kaubalaev ei või tunda end turvaliselt. Piraadid rüüstavad taolisi laevu ja nende omandit ning võtavad meeskonna pantvangi, mis enamikul juhtudel lõpeb pantvangide surmaga. Viimasel ajal on piraatlust tänu koalitsioonijõududele veidi vähemaks jäänud, ent olukord on endiselt kaugel sellest, et võiksid end sinna reisides vabalt tunda.
Somaalia on väga vaenulik välismaalaste vastu, eriti valgete vastu
Juhul kui langed Somaalias inimröövi ohvriks, on väga tõenäoline, et Sind tapetakse. Somaalias on ajakirjanikke ja humanitaartöötajate tapmine igapäevane asi ning selleks ei ole vaja mingit põhjust.
Pealinn Mogadishu oli varem sedavõrd ohtlik, et kõik Somaalia presidendid pidid elama lähilinnades ja sealt riiki valitsema. Lühidalt öeldes on tegemist riigiga, mida Sa ei soovi külastada, välja arvatud juhul soovid teha enesetappu.
allikas: dormeo.ee