Thursday , 21 November 2024
Erakorralised uudised
young woman ge0b0de9b0 640

8 harjumust, millest on parem loobuda

Vanad arusaamad, et inimese haigestumist põhjustavad vaid viirused ja infektsioonid, on juba ammu muutunud absurdseks. Tänapäeval pole kellelegi saladuseks, et suurema osa meie tervisehäiretest põhjustab ebatervislik eluviis. Püüdke loobuda kahjulikest harjumustest, siis olete alati parimas vormis!

1. Solaarium on halb spliini ravim
Kas lühike solaariumi seanss tõstab Teile tuju? On ju nii mõnus, kui saab kas või paar minutit päevas nautida troopilise päikese soojust ning mõtteis külastada paradiislikke maanurki. Mis aga veelgi tähtsam – ilus päevitus pealekauba.
Kahjuks maksame nende elamuste eest kõrgemat hinda, kui suudame endale ette kujutada… Dermatoloogid arvavad, et solaariumi ultraviolettkiired kahjustavad nahka ning soodustavad vähikasvajate arenemist.
Samuti selgitasid teadlased välja, et solaariumi külastamine võib tekitada sõltuvust. Nimelt, tõstavad UV kiirgus ja meeldivad elamused tuju, mis sunnib inimesi külastama solaariumi uuesti ja uuesti.
Muuta oma tuju ning nahavärv paremaks saab ka paljude teiste ohutumate vahenditega:
Elektripirn depressiooni vastu. Valgus stimuleerib õnnehormooni serotoniini sünteesimist. Toad peavad olema hästi valgustatud, eriti süngel, vihmasel päeval.
Isepruunistuskreemid. Kreem ei kahjusta nahka niivõrd kui solaarium. Küll aga saate hoolikal kasutamisel ühtlase ja loomuliku päevituse, nagu oleks te just puhkuselt tulnud!

2. Ärgu väljugu kodust ilma hommikusöögita.
Hommikul on alati kiire ning söömiseks pole ühtegi minutit. Kuid hommikusöök on tähtis päevaratsiooni osa. Kui te ei ole hommikul söönud, siis olete õhtul selle võrra näljasem ning sööte ka vastu ööd rohkem. Tasakaalustatud hommikusöök laeb energiaga ja aitab ennast kätte võtta.
Hommikusöök peaks kindlasti sisaldama:
Leib või helbed – annavad täiskõhutunde pikemaks ajaks.
Valgurikas toit on parem relv väsimuse vastu! Hommikusöögiks jooge klaas piima ning sööge muna, umbes 200 g rasvatut jogurtit või kohupiima.
Puu- ja juurviljad sisaldavad kiudaineid, mis on hädavajalikud teie ainevahetuse jaoks. Suurepärane näide on müsli piimaga.

3. Vähem soola – rohkem jõudu!
Süüa hommikul praetud muna ei ole veel mingisugune kuritegu. Küll on aga seda soola „heldekäeline“ kasutamine lõuna- ja õhtusöögil. Soola ülejääk organismis põhjustab kõrget vererõhku, osteoporoosi ning võib viia infarktini.
Parem on öelda soolale „EI“ või siis piirata osaliselt selle tarbimist. Kuidas?
Maitseained: Salatisse võib soola asemel lisada maitseained, mis muudavad maitse rikkalikumaks. Katsetage idamaiste vürtsidega. Sööge rohkem tilli, peterselli ja basiilikat, mis on ka vitamiinide poolest üsna rikkad.
Konserveeritud või külmutatud? Külmutatud toiduained on nii soola- kui vitamiinisisalduse seisukohalt märksa kasulikumad. Näiteks on mõistlikum osta konserveeritud herne asemel külmutatud.
Meresool. … on tavalisest palju kasulikum. Esiteks, meresool sisaldab kuni 30 % võrra vähem soolaioone. Teiseks, meresool varustab organismi ka mõnede mineraalidega nagu näiteks jood.

4. Külastage hambaarsti REGULAARSELT.
Arusaam, et hambaarsti peaks külastama ainult siis, kui hambavalu on muutunud väljakannatamatuks, on loomulikult väär. Võtku teadmiseks, et isegi siis, kui hammastega on väliselt kõik korras, võib tasapisi hakata arenema kaaries, mis on omakorda palju tõsisemate probleemide põhjustajaks.
Selleks, et vältida hammaste valulist puurimist, peaks toimima järgmise reegli järgi:
Kontroll iga poole aasta tagant!

5. Loobuge karastusjookidest!
Me joome vett iga päev. Vesi on vajalik kõikide protsesside läbiviimiseks. Päevas kulutab meie organism ~ 2 liitrit vett – nii palju peame ka jooma. Kuid organismi jaoks ei ole ükskõik, mida nimelt me tarbime, vaid ta on sama kapriisne nagu selle perenainegi. Gaseeritud karastusjoogid sisaldavad suhkrut, mis võib mõjuda negatiivselt ilusale figuurile, ning konservante, mis võivad põhjustada allergiat.
Joomiseks sobivad kõige paremini:
Mineraalvesi: parem on gaseerimata. Lisades jahedale mineraalveele sidrunimahla ning paar lehte piparmünti, saame maitsva, värskendava ja kasuliku joogi.
Värske mahl: sisaldab palju vitamiine ja mineraale, mõjub hästi ainevahetusele.

6. Ärge kiirustage võtta valuvaigistit!
Pea valutab? Võib-olla aga selg? Valu vastu aitab väike tablett…salapärane relv. Kuid tegelikult põhjustavad need väikesed abilised tulevikus veelgi tõsisemaid tervisehäireid. Näiteks kahjustavad nad magu ja maksa. Valu vastu on ka teisi vahendeid.
Ravimine teega: See jook aitab paljude haiguste vastu – sealhulgas on ka depressioon -, eriti, kui lisada piparmünt, kummel ja naistepuna.

7. Kas teile meeldib mõnuleda kuumas vannis?
See ei ole sugugi nii ohutu ajaveetmisviis teie südame ja veresoonte jaoks! Kuum vann koormab südant ning soodustab varikoosi arenemist.
Palju kasulikumad on:
Kontrastne dušš. Alguses peske ennast sooja, lõpus aga jahedama veega, alustades alt jalgadest.
Massaaž. Dušši võttes masseerige keha harja või kindaga. Selline protseduur parandab vereringet.

8. Maiustused on halvad abilised stressi vastu!
Liigsed kilogrammid ei tule „õhust”. Kui pärast rasket päeva või järjekordset perekonnatüli lähete kööki ja „ründate” külmkappi, siis võtate väga kiiresti kaalust juurde. Magusa asemel proovige järgmist:

Dieettooted. Kui tekib selline tunne, et tahaks hirmsasti süüa midagi magusat, siis valmistage endale puuviljasalat, sööge natuke rosinaid või mett. Lioni asendab müslibatoon. Niiviisi tõstate oma tuju ja ei võta kaalust juurde.
Teraapia. Kui teil on tõsised probleemid tööl või kodus ja te tunnete, et ei saa kuidagi ise hakkama, siis pöörduge psühholoogi poole. Asjatundja hindab teie probleeme objektiivselt ja aitab neid lahendada. Vestlus aitab alandada stressi ning magusat ei lähe vaja!

Hellitage ennast! Mõelge sellele, mis võib teile tuju tõsta. Vaadake komöödiat või kuulake muusikat. Lõppude lõpuks elame ainult ühe korra, nautige elu!
Milles seisneb pikaealisuse ja tugeva tervise saladus?

Juua 8 klaasi vett päevas! Just selline kogus on vajalik organismile, et reguleerida kehatemperatuuri, jaotada hapnikku ning toitaineid.
Kuidas arvutada vajaliku vee kogust? Teie kaalu esimene number ongi vajaliku vee minimaalne kogus klaasides(Näiteks, kui inimene kaalub 54 kg, siis ta vajab VÄHEMALT 5-6 klaasi vett päevas)
Süüa puu- ja juurvilju! Teadlased väidavad, et inimestel, kes söövad päevas paar õuna, on tõenäosus surra infarkti palju väiksem.
Käia jala! Igapäevased jalutuskäigud tugevdavad immuunsüsteemi.
Loobuda magusast! Esmapilgul süütuina tunduvad vahepalad ohustavad teie vööümbermõõtu ja tervist.

Allikas: Naisteplaneet

Vaata ka:

lorts

ILM: 22.11 – Mitmel pool sajab lund ja lörtsi, õhutemperatuur on -3..+3°C

Öösel: Muutliku pilvisusega ilm. Mitmel pool sajab lund ja lörtsi. Puhub edela- ja lõunatuul, saartel

minuaeg.com horoskoop

Nädalavahetuse horoskoop kõikidele tähemärkidele.

Nädalavahetuse Horoskoop: Reede 22.11 – Pühapäev 24.11.2024 Jäär (21. märts – 19. aprill) Energia ja