Thursday , 23 January 2025
sadsa

  6 väikest märki, et kannatate reetmise trauma all

Reetmine on sügavalt haavav kogemus, mis võib jätta jälje meie psüühikale ja mõjutada meie suhtumist teistesse ning endasse. Siin on kuus väikest märki, mis võivad viidata sellele, et kannatate reetmise trauma all:

Usalduse kaotamine:
Leiate, et olete muutunud teiste suhtes kahtlustavaks ja skeptiliseks. Varem lihtsana tundunud usalduse andmine teistele tundub nüüd peaaegu võimatu ülesanne.

Eneseisolatsioon:
Võite tunda soovi end teistest eraldada, et kaitsta end võimaliku valu eest. See võib tähendada sotsiaalsete olukordade vältimist või enda sulgemist isegi lähedaste suhtes.

Pidev valvelolek:
Tundub, nagu oleksite pidevalt valvel, oodates, et teid uuesti haavataks. See võib ilmneda hüper-vigilantsusena või pideva murena, et ajalugu kordub.

Madal enesehinnang:
Reetmise trauma võib põhjustada tundeid, nagu ei oleksite piisavalt head või nagu oleksite kuidagi reetmise ära teeninud, mis võib oluliselt mõjutada teie enesehinnangut.

Kontrollivajadus:
Võite leida, et üritate kontrollida olukordi või inimesi enda ümber, et vältida tulevikus reetmist. See võib viia obsessiivse käitumiseni või liigse ettevaatlikkuseni.

Raskused uute suhete loomisega:
Kogemus reetmisest võib teha uute suhete loomise keeruliseks, kuna kardate, et ajalugu kordub. Võite kogeda ärevust või vältimist, kui mõtlete uutele intiimsetele või isegi sõprussuhetele.

Need märgid võivad viidata sellele, et kannatate reetmise trauma all. Oluline on meeles pidada, et abi otsimine – olgu see siis teraapia või toetavate sõprade ja perega rääkimine – on tervenemisprotsessi oluline osa.

Vaata ka:

sadness opportunity

Süütu käitumine, mis hävitab suhteid, vastavalt uuringutele

Süütu käitumine, mis võib suhteid hävitada, vastavalt uuringutele Kuigi me ei pruugi alati oma igapäevastes

tookaotamine

Üks asi, mis on tööotsijatele olulisem kui palk

Tööotsijatele on sageli olulisem kui palk: Tööga rahulolu ja tähendus Kuigi palk on oluline motivaator,