Möödunud nädalal jõudis üle maailma kinodesse selle suve oodatuim hittfilm “Barbie”. Ükskõik, kas oled filmi juba näinud või oled veel õiget hetke ootamas, siin on sulle kümme fakti “Barbie” filmi kohta, mida sa tõenäoliselt veel ei teadnud.
1. Kui Ryan Goslingule Keni rolli pakuti, palus ta hetke aega, et pakkumise üle järele mõelda. Ta kõndis oma tagaaeda ning avastas sealt juhuslikult Keni nuku, kes oli lamamas nägu mudas, kõrval tühjaks pigistatud sidrun. Pärast ootamatut leidu saatis ta sellest filmi režissöörile Greta Gerwigule foto ja sõnas: “Minust peab teie Ken saama. Ma tahan tema lugu rääkida.”
2. “Barbie” filmivõtetega samal ajal leidsid kõrval võtteplatsil aset ka “Kiirete ja vihaste” järje “Fast X” võtted. Ühel päeval kohtusid võtteplatsil “Fast X” filmis kaasa tegev John Cena ja Barbiet kehastav Margot Robbie. Cena haaras koheselt võimalusest kinni ning uuris, kas “Barbie” autoritel oleks ka temale rolli pakkuda. Cena saigi endale rolli ning kehastab “Barbies” merineitsi-Keni.
3. Filmi varajases produktsioonistaadiumis pakuti Barbie rolli esmalt hoopis Amy Schumerile, kuid loominguliste erimeelsuste tõttu ütles Schumer lõpuks siiski rollist ära. “Nad ei soovinud seda filmi nii teha, nagu mina oleksin tahtnud. See oleks olnud ainus viis, kuidas ma filmis kaasa oleksin teinud,” sõnas Schumer.
4. Üht peaosalistest kehastav America Ferrera paljastas, et pidi oma monoloogi-stseeni tegema kahe päeva jooksul hinnanguliselt 30-50 korda. Stseeni filmiti nõnda palju, et Ariana Greenblatt, kes kehastab filmis Ferrera tütart, suutis selle stseeni lõpetamise ajaks kogu monoloogi ise peast ette lugeda.
5. “Barbie” filmi tootmiseks kasutati nõnda palju roosat värvi, et ülemaailmselt tekkis lausa roosa värvi kriis. Greta Gerwigi sõnul peeti maha mitu koosolekut, et jõuda kokkuleppele, milliseid roosasid värve filmis kasutada.
6. Filmis nähtav roosa Corvette on küll juhitav, kuid mitte juhiistmel istuja poolt. Operaator juhtis autot kaugjuhtimise teel VR-peakomplekti abil, sest vaid nii sai Margot roolis olles laulda ja tantsida, ilma et oleks vaja muretseda ka juhtimise pärast. Nico Ferrari, kes töötas filmis kõigi autode kallal, selgitas: “Kõik selle auto juures, sealhulgas ka kere, pidi olema eritellimusel valmistatud. Meie ehitatud Barbie autol pole ühtegi pärisauto komponenti. Pärismaailma autost polnud võimalik midagi kasutada, kuna see kõik oleks olnud liiga suur. Barbie auto on 23% väiksem kui originaal Corvette, nii et filmiks sobiliku auto loomiseks tuli kõik otsast peale toota ja paigaldada.”
7. Margot Robbie korraldas enne filmivõtete algust kõikidele filmis Barbiet kehastanud näitlejatele pidžaamapeo. Peole said kutse ka Kenid, kuid nemad olid oodatud vaid läbi astuma, mitte ööseks jääma.
8. Margot kehtestas filmivõtetel dresscode’i, mille kohaselt pidid kõik võttel olnud tiimiliikmed ühel päeval nädalas roosat kandma. Kui keegi Margoti dresscode’i aga ei järginud, pidi ta maksma trahvi, millest saadud rahasumma annetati heategevuseks.
9. Simu Liu läbis enne filmivõtteid valuliku protseduuri – nimelt vahatas ta kogu oma keha, et Keni rolli paremini sobituda. “Vahatamine oli minu jaoks pehmelt öeldes valus õppetund,” ütles ta. “See oli mu elu üks valusamaid kogemusi. Imetlen neid uskumatult julgeid naisi, kes seda igakuiselt läbi elavad.”
10. “Barbie” filmi turunduseelarve on üks suurimaid, mida eales nähtud. Muuhulgas tehti näiteks koostööd Airbnb keskkonnaga, läbi mille said kõik soovijad broneerida ööbimise Barbie Unistuste Majas, toodi müügile Barbie-teemalised XBoxi puldid, ligi 1400 dollarit maksev Balmaini pusa ja palju muud. “Barbie” turunduseelarve on hinnanguliselt üle 150 miljoni dollari.