Huvitavat

Valitsus lühendas meelelahutusasutuste ja pikendas kirikute lahtiolekuaegasid

Valitsus kehtestas täiendavad koroonapiirangud: laupäevast alates tuleb toitlustus- ja meelelahutuskohad sulgeda juba kell 22 (seni kell 00). Ainsaks erandiks on kirikud, mille lahtiolekuaegasid pikendati öösel kella 3ni.

Valitsuse hinnangul ei vaja inimesed keerulisel ajal mitte meelelahutust ja leiba, vaid eelkõige just vaimutoitu.

 

 

Kirik kui pelgupaik

„Ega me siis ilmaasjata andnud kirikutele miljon eurot,“ märkis peaminister Jüri Ratas tänasel pressikonverentsil.

„Ususektor ON koronakriisis kõige hullemini pihta saanud ja see on fakt, mis ei vaja isegi kontrollimist, vaid on usu küsimus,“ sõnas Ratas. „Ja mina seda usun.

Ja kui ma konsulteerisin Urmasega (peapiiskop Urmas Viilma, toim), siis ta ütles, et just nüüd sellel eriti raskel ajal ei peaks valitsus andma raha toidupankadele ja muudele taolistele pudulojustele, vaid kirikutele, kus pakutakse inimestele eelkõige vaimutoitu, mitte ihutoitu,“ selgitas Ratas.

„Ära anna vaesele kala, vaid vaid parem mõni hea kristlik sõna sinna sisse vala, olid täpsemalt tema sõnad, kui ma nüüd õigesti meenutan,“ ütles peaminister.

 

 

„Seetõttu saigi otsustatud, et lühendame toitlustus- ja meelelahutuskohtade lahtiolekuaegasid veelgi ning pikendame kirikute lahtiolekuaegasid, et inimestel jääks rohkem aega just hädavajaliku vaimutoidu hankimiseks,“ lisas peaminister.

Kas Sina polegi veel toetanud tõeliselt vaba meediat ehk Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

 

 

Jaga
Back to top button