Friday , 28 January 2022
83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

TÄIENDATUD: Autojuhi poolt põhjustatud raskes avariis, suri haiglas täna meesterahvas, 2.a laps suri sündmuskohal

Täiendus: 13.01.2022

Prokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallas ütles, et aastavahetusel Türi vallas Änari külas toimunud avariis viga saanud mees on surnud.

Pärnu maakohus leidis pühapäeval, et aastavahetuse ajal inimestele otsa sõitnud ja muuhulgas kaheaastase lapse surmanud autojuhi vahistamiseks pole põhjust.

Lääne Ringkonnaprokuratuuri prokuröri Merike Lugna sõnul ei rahuldanud kohus liiklusõnnetuse põhjustamises kahtlustatava vahistamiseks esitatud taotlust. „Prokuratuur taotles kahtlustatava vahistamist, et hoida ära võimalik edasiste kuritegude toimepanemine. Kahtlustatava puhast tausta ja ettevaatamatusest toime pandud tegu arvesse võttes ei ole kohtu hinnangul tõenäoline, et ta vabaduses kuritegude toimepanemist jätkaks. Seega ei ole kohtu hinnangul alust kahtlustatava vahistamiseks, kuid temale esitatud kuriteokahtlustus on kohtu hinnangul põhjendatud,“ ütles prokurör.
Politsei pidas mehe 48 tunniks kinni laupäeval. «Seni kogutud tõendite põhjal on selgunud, et üks seltskond liikus vahetult enne südaööd kõrvalasuvast majast õue, et uus aasta ilutulestikku lastes vastu võtta. Ilutulestikku lasid nad nii tee kõrval põllul kui ka tee ääres. Paraku olid inimesed ilutulestiku laskmise ajal sõidutee peal ja ei pannud tähele neile lähenevat sõiduautot,” rääkis prokurör.

“Küll aga on autojuhi kohustus olla autot juhtides kaine ja valida ilmastikuoludele vastav sõidukiirus, mis võimaldaks ka halva nähtavuse korral võimalikele ohtudele reageerida, sest inimesed on liikluses oluliselt kaitsetumad kui autod,» ütles Lugna.

«On äärmiselt kurb, et aastavahetuse tähistamine asendus väikese poisi lähedastel leinaga ja teistel autolt löögi saanutel raskete vigastustega. Uurimine ei too kahjuks kuidagi tagasi väikest last, aga annab loodetavasti vastuse küsimusele, kuidas niivõrd traagiline õnnetus juhtuda sai,» lisas prokurör.

Õnnetuse täpsemaid asjaolusid uuritakse kriminaalmenetluses.

Ränk õnnetus juhtus südaöö paiku Türi vallas Änari külas Kirna-Virika-Änari maantee seitsmendal kilomeetril, kus jalakäijatele otsa sõitnud Volvo surmas kaheaastase poisi ning vigastas raskelt nelja täiskasvanut.

Sõiduauto Volvo liikus sirgel teel suunaga Änari poole ning põrkas kokku esialgsetel andmetel sõiduteel olnud inimestega. Kokkupõrge oli sedavõrd raske, et hukkus kaheaastane poiss. Esialgsetel andmetel viidi raskes seisundis haiglasse 31-aastane naine, 33-aastane naine, 36-aastane mees ning 37-aastane mees. Volvot juhtinud 36-aastase mehe vaatas kiirabi üle sündmuskohal, haiglasse viimist ta ei vajanud.

Õnnetuse hetkel olid autos veel kaasreisijad, kaks last, nemad viidi haiglasse tervisekontrolliks. Vigastusi neil ei olnud.

Õnnetuspaigas oli tänu tugevale udule halb nähtavus ning teeolud olid talvised. Õnnetuspaigas oli lubatud suurim sõidukiirus 90 km/h. Uurimine selgitab, kui suur oli õnnetuses osalenud Volvo sõidukiirus.

Volvot juhtinud mehel tuvastati joove, mille suurus jääb alla kriminaalse joobe. Volvot juhtinud mees omas kehtivat juhtimisõigust, autol olid all naastrehvid.
Lääne prefektuuri operatiivjuht Margo Peters avaldas siirast kaastunnet hukkunud lapse lähedastele ning nentis, et sõiduki juhtimine alkoholi tarvitanuna on lubamatu ning võib lõppeda äärmiselt traagiliselt.

„Enne sõiduki juhtima asumist peab olema kindel enda kainuses, rooli taha ei tohi lubada ka joobetunnustega sõpra või tuttavat. Äärmiselt oluline on valida ka teeoludele vastav sõidukiirus, kindlasti ei pea raskete ilmastikuolude korral sõitma lubatud suurima piirkiirusega,“ ütles Peters.

Loe ka: 02.01 Ööpäeva liiklusinfo ja õnnetused. Roolijoodik tappis 2-aastase lapse.

Jaga

Vaata ka:

4 1

Maksu- ja Tolliameti (MTA) töötajad tabasid laupäeval, 22.01 Luhamaa piiripunktis 900 780 maksumärkideta sigaretti „SENATOR“.

22. jaanuaril kell 18.30 peeti Luhamaa piiripunktis kinni Venemaalt saabunud haagisega veoauto. Tollikontrolli käigus avastati …

vanain

Lapselaps ei ole edaspidi kohustatud tasuma vanavanema hoolduse eest

„Eesti riik panustab praegu pikaajalisse hooldusesse kaks korda vähem kui meiega samal arengutasemel olevad riigid. …

lukasenka

Valgevene president Aleksandr Lukašenka ähvardas sõja korral Baltimaid riikluse kaotamisega

Valgevene autokraatne president Aleksandr Lukašenka kuulutas reedel, et sõja puhkemise korral kaotavad Baltimaad omariikluse. “Hoidku …

lumetorm

OLULINE: Ilmateenistus andis kogu Eestile esimese taseme tuule, lume ja tuisutormi hoiatuse.

Reede – 28.01 lumi, lörts, tuisk. Tihe sadu ja tuisk piiravad nähtavust. Põhjatuul ulatub mandril …