Huvitavat

Rahvastikuminister Solman andis üle koolinoorte ideekonkursi „Mina suudan“ auhinnad

Rahvastikuminister Solman andis üle koolinoorte ideekonkursi „Mina suudan“ auhinnad

 

Rahvastikuminister Riina Solman andis täna üle koolinoorte ideekonkursi „Mina suudan“ auhinnad.

 

“Lapsed ja noored on juba praegu meie kõige olulisemad kodanikud, olgugi, et nad ei saa veel valida või olla valitud esinduskogudesse. Noorte soov ja tahe ise otsustada ja mitte oodata, et keegi neile midagi ette näitaks, teeb südame soojaks ja annab kindlustunde homse ees. Ma olen täna tõesti väga uhke nende noorte üle, kes oma väga asjalike ideedega lausa pahviks lõid. Need on nii aktuaalsed, olulised teemad, millele nad ise käed külge soovivad panna,“ ütles rahvastikuminister Solman.

 

Põhikooli astmes võitsid konkursi sel aastal Põltsamaa Ühisgümnaasiumi idee „Õue-raadioga õuevahetunnid elavaks!“, Keila Kooli idee „Kummitusprügikastidest päris prügikastid“ ja Väike-Maarja Gümnaasiumi õpilaste idee „Siseterviserada kooli“.

Gümnaasiumi astme võidutööd olid Väike-Maarja Gümnaasiumi idee „Õppetoetajad kooli!“,

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi idee „Elustiili pesa“ ning  Elva Gümnaasiumist õpilaste idee ”Vaimne tervis kui orienteerumine reaaluses ja mõtetes?“.

 

Kõige aktiivsema kooli tiitli pälvis sel korral Kohtla-Järve Maleva Põhikool.

 

Laureaatide nimel pidas kõne Grete Kull Elva Gümnaasiumist.

Auhinnad andis rahvastikuminister koolinoortele kätte kodanikupäeva pidulikul aktusel. Samal aktusel anti üle ka kodanikupäeva aumärgid ja aasta kodaniku tiitel.

 

  1. novembril tähistatakse Eestis kodanikupäeva. Kodanikupäeval tõstetakse esile tegusate ja ettevõtlike inimeste panust Eesti ühiskonna arengusse.

 

Jaga
Back to top button