Huvitavat

Loe mis ilma ennustab metsavana suveks.

Ilm on küll tasapisi kevadisemaks pööranud, ent suuremat soojalainet pole veel olnud. Millal see muutub? Kas on lootust veel enne teist juunit päevitada nahk pruuniks või tuleks vilu ilma eest varju pugeda hoopis Egiptusse? Metsavana vaatab, mida ennustavad sipelgad, ning loodusvaatleja Jaan Kalda heidab pilgu konnade tegemistele.

Metsavana tõdeb, et ilm pöörab ilusaks maikuu lõpus. Täpsemalt pärast 28. maid. Enne seda on ilm vilu, ehkki järk-järgult läheb veidi paremaks. Küll aga võib päevase üle 15kraadise soojuse kõrval öökülma tulla. „Öökülmad on 10. juunini. Kes tahab midagi põllule panna, siis ma ei soovita. Katteloori alla võib panna, aga mitte ilma. Öösel on nulli lähedal, kaks-kolm kraadi sooja,“ räägib Saidla juunikuu algusest

Üldjoontes pidavat sel suvel Metsavana hinnangul kõike tulema: „Tuleb kõike – vihma, äikest ja päikest!“ Seejuures ülikuuma ilma ehk leitsakut sel aastal ei pidavat tulema. Millal peaks võtma puhkust? „Juuli teises pooles ja augustis. Ma isegi ütleksin, et august on parem – minule rohkem meelepärane kuu,“ lisab ta.

Loe edasi SIIT
Allikas. Õhtuleht

Jaga
Back to top button