-0.5 C
Tallinn
Neljapäev 16. märts 2023
VideoKüünal süütas tulekahju

Küünal süütas tulekahju


4. detsembril kell 18.42 teatati, et Kanepi vallas Krootuse külas Mäe tänaval põleb elumaja. Päästjate saabudes olid elutoa akendest leegid väljas. Hoonest oli väljunud kaks kergelt viga saanud inimest, kelle kiirabi haiglasse toimetas. Päästjad kustutasid tulekahju kell 21.35. Põlenud toa sisustus hävis, ülejäänud ruumid said tugevaid suitsu- ja veekahjustusi. Esialgsetele andmetel võis põleng alguse saada hooletust küünlapõletamisest.

Päästjad juhivad tähelepanu, et põlevat küünalt ega muud lahtist tuld ei tohi jätta järelevalveta. Küünlad tuleb asetada kindlale mittesüttivale alusele ja eemale kardinatest ning muudest kergestisüttivatest esemetest.

Leeklambiga torude soojendamisest süttis maja
3. detsembril kell 22.58 teatati, et Räpina vallas Jaanikese külas põleb maja välisfassaadi alune, kust lendab välja sädemeid. Elanikud tulid majast välja ja püüdsid kastmisvoolikuga tuld kustutada. Päästjad avasid tulekoldele ligipääsuks ja kustutamiseks viis ruutmeetrit seina. Selgus, et päeval oldi leeklambiga torusid soojendatud, millest säde või kuumus voodrivahelise süütas. Päästjad hoiatavad, et leeklambiga hoones torude kuumutamine on väga riskantne tegevust, sest sellest võib lihtsasti süttida maja. Parem on torude sulatamine jätta spetsialistide hooleks ja kasutada selleks spetsiaalseid tehnilisi lahendusi. Tuletööde tegemisel tuleb täita vastavaid ohutusnõudeid.

Tartumaa
2. detsembril kella 12.42 ajal voolas Tartus Tähe tn rekka tehnilise rikke tõttu teele õli. Päästjad katsid reostuse kolme koti absorbentainega.

Valgamaa
2. detsembril kella 23.00 ajal põles Otepääl Pargi tänaval elumaja puhastamata korstna jalas tahm. Päästjad lämmatasid tule ja andsid juhise enne järgmist kütmist lasta kütteseade hooldada.

Päästjad hoiatavad, et küttseadmete mittehooldamine on tuleohutusnõuete rikkumine ning selle eest saavad päästekeskuse inspektorid majaomanikku karistada rahalise trahviga. Pühkimata korstnalõõrides tekkivast tahmapõlengust või katkisest kütteseadmest võib alguse saada raskete tagajärgedega tulekahju.

3. detsembril kell 17.58 teatati leekides suitsusaunast Tartus Rahinge külas Pihva teel. Tulekahju kustutati kell 18.55. Põlengus hävis sauna sisustus ja vahelagi, seinad jäid püsti.

4. detsembril kell 14.50 teatati, et Tõrvas Järve tänava piirkonnas on Riiska järve õhukesel jääl poisid. Päästjad selgitasid poistele, et siseveekogude jääl viibimine on keelatud ning ohtlik. Järvejää oli 3 – 5 sentimeetri paksune ning kohati paistis lahtist vett. Poisid mõistsid riske ning lubasid jääle enam mitte minna.

5. detsembril kell 00.37 käisid päästjad Otepää vallas Keeni külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse, aitasid juhi sõidukist kanderaamile tõsta ning kiirabiautosse viia.

Veel artikleid