Neljapäev , 28 märts 2024
Erakorralised uudised
lihaminuaeg.com

Külmutatud liha sulatamisel teevad paljud ühe väga suure vea

Liha külmutamine on üks parimaid viise liha pikemaks säilitamiseks. Selleks aga, et külmutatud lihast hiljem maitsev roog saada, tuleb see enne valmistama hakkamist õigete võtetega üles sulatada ja see on koht, kus inimesed tihtipeale eksivad. Rakvere tootejuht Heli Sepp selgitab, mida tuleks silmas pidada kõigepealt nii värske kui ka marineeritud lihatüki sügavkülma panekul ja kuidas külmutatud lihast hiljem õige maitse ja tekstuuriga roog valmistada

Tihti pistetakse sügavkülma need lihatükid, mis on kas sooduspakkumiste ajal või lihtsalt koduseid varusid valesti arvestades ette ostetud ja siis on selgunud, et neid ikka enne realiseerimiskuupäeva nahka pista ei jõuta. Mõnikord võib juhtuda ka see, et sama kuupäevaga lihatükk jääb üle ja läheb sügavkülma oma järge ootama. Mis hetkeni on üldse soovitatav nii marineeritud kui ka värsket liha sügavkülma pista? Kas realiseerimiskuupäevaga toode on selleks veel sobilik? „Liha pakendile märgitud ”kõlblik kuni” kuupäev näitab, et selle kuupäevani tagab tootja antud toote ohutuse ja nõuetekohasuse neil tingimustel, mis on märgitud pakendile. Jahutatud hakklihale on parim säilitamistemperatuur 0–+2 °C, kuid jahutatud lihatükke võib hoida kuni +4 °C juures. Külmutatud liha säilitamistemperatuur on –18 °C,” selgitab Rakvere tootejuht Heli Sepp.

Kui nüüd liha sügavkülmast välja võtta ja tahta seda toiduks valmistada, tuleb ta esmalt üles sulatada. Selle protsessi juures kiputakse tihti kiirustama, sest nälg on ju suur ja ei jõuta ära oodata, millal liha uuesti pehmeks muutub. Kiirustamine aga maksab kindlasti valusalt kätte. “Liha peaks sulatama aeglaselt. Muidu kaotame palju lihamahla, liha kaotab oma omadused ja muutub kuivaks. Parim temperatuur selleks on 0–+2 °C. Liha võib sulatada ka tavalisel toatemperatuuril või külmkapis, millest eelistada tasub viimast. Külmkapis +6 °C juures säilitab liha rohkem mahlu kui kiirsulatamise puhul. Selle puhul tuleks arvestada sulamisajaks umbes kuus tundi 500 g liha kohta, toatemperatuuril kaks tundi 500 g kohta. Sulanud liha peab kasutama toiduks nii kiiresti kui võimalik, ” õpetab Heli Sepp. “Et sulatamisel tekiks võimalikult vähe kadu liha omaduste osas, kehtib rusikareegel – külmutama peab liha kiirelt ja sulatama aeglaselt.”

Loe edasi SIIT
Allikas. omamaitse.delfi.ee

Vaata ka:

LO Turi vald

Lääne päästekeskuse sündmused 26. – 27. märtsil

Järvamaa 26. märtsil kell 10.21 said päästjad teate liiklusõnnetusest Paides Allikjärve külas. Puiduhaket vedanud reka

Katlin Kukk

18-25 aastased noored on rahapesuskeemidesse värbamisel petturitele lihtne sihtmärk

Arvame, et Z-generatsiooni noored teavad tänapäeva tehnikavidinatest kõike. Siiski oleks naiivne eeldada, et neile on

error: Sisu on kaitstud!