Uudised

KÄRDLAS TAPPIS VALLAAMETNIK HAAMRIGA SADISTLIKULT NOORE REBASEKUTSIKA!

KÄRDLAS TAPPIS VALLAAMETNIK HAAMRIGA SADISTLIKULT NOORE REBASEKUTSIKA!
Kui oleme enda meelest juba kõike näinud ja kuulnud, siis kunagi ei tea, mida veel õudsemat toob järgmine päev.
💔 Täna hommikul helistas meile meesterahvas M.M, kes rääkis üleeile Kärdlas juhtunud julmast rebase tapmisest, mille tunnistajaks oli ka samas kohas viibinud 5 aastane laps.
🦊 Rebasekutsikas istus Hiiumaal Kärdlas Sadama 15 asuva Kerttu spordipoe ees trepi kõrval.
Kärdlas on palju noori rebaseid, kes linnamelu ja inimestega harjunud.
Kuna spordipoe uks oli lahti, siis oli kutsikas järsku jooksunud poeuksest sisse ja tema kannul Hiiumaa valla haldusjuht Toomas Vannas. Mehel oli seljas lühikeste varrukatega T-särk, käes mingid töökindada ja kaasas ämbri taoline anum. Enda sõnul tuli ta rebast püüdma.
Loom jooksis rataste taha peitu ja püüdmine polnudki nii lihtne. Ametnik palus naistelt mingit kasti, kuhu saaks kinni püütud looma panna.
Poeruumides on ka väike rataste remondiruum ning rebasekutsikas lipsas ootamatult sinna.
Mees järgnes loomale ca 3 x 3 m ruumi ning sulges ukse. Ametniku enda sõnade kohaselt panid poetöötajad ukse kinni. Tegelikult polegi oluline, kes seda tegi, sest ust ei lukustatud.
👉 Mees viibis koos rebasega kinnises ruumis ca 5 minutit ning siis kostus ruumist rebasekutsika haledat niuksumist.
Poes viibinud 5 aastane laps päris täiskasvanutelt, et miks rebane sellist häält teeb.
Kinnises ruumis toimunu oli suur šokk kõigile poes viibijatele.
Umbes 10 minuti pärast avanes uks ning verine rebasekutsika laip kastis, väljus Toomas Vannas ruumist.
Temast jäi maha VERINE HAAMER JA VERERADA. Tapatöö tagajärjed tuli naistel koristada. Verepritsmeid oli igal pool ning verine taparelv sealsamas.
Toimunu kohta küsimise peale vastas loomatapja, et rebane olla kujutanud inimestele ohtu.
☎️ Helistasime täna vallaametnik Vannasele ning ta tunnistas, et tappis jah haamriga selle rebase. Ainus põhjendus, miks ta seda tegi, oli see, et metsloom on ettearvamatu.
Rebasekutsikas olla nurka aetuna näidanud hambaid ja urisenud. Küsimise peale, et, miks mees lihtsalt ruumist ei väljunud ja professionaalset abi ei kutsunud, ta ei vastanud.
Metsloom olla ettearvamatu – oli tema ainus vabandus ja põhjendus.

14124336 10208604825212738 4123604783752126528 o

👉 Väga raske on uskuda, et mehe motiivid olid ajendatuna hirmust. Haamer oli täitsa tavaline lühikese varrega ja selleks, et metsikut looma tappa, tuleb sirutada käsi ikka üsna tema pea lähedale. Samuti väitis mees, et rebane ei olnud haige ning kärntõves, vaid täitsa ilus ja terve väljanägemisega.
MILLIST OHTU KUJUTAS NOOR, INIMESTE LÄHEDUSEGA HARJUNUD REBASEKUTSIKAS TÄISKASVANUD MEHELE???
👉 Vannas selgitas, et rebaseid olla Kärdlas palju ja need häirivat inimesi. Samas inimesed ise söötvat loomi ning rebased on linnameluga harjunud.
👉. Väidetavalt olla vald mitmel korral palunud rebaste linnast äraviimiseks Keskkonnainspektsiooni abi, kuid saanud vastuseks, et see polevat nende rida. Vallad on tiheasustusala ja seal peab metsloomadega tegelema kohalik omavalitsus.
❓ Kas tõesti on viinud metsloomi puudutavad seadused selleni, et vallaametnikud on asunud omavoliliselt kõrvaldama rebaseid eriti julmal viisil?
👉. Loodetavasti pole teil ununenud eelmine juhtum Tartumaal Kriimanis, kus Kambja valla ametnik Ilve Kahro mehega püüdsid kinni rebasekutsika koos emaga ning piinasid neid terve päeva autohaagises. See juhtum on endiselt lahenduseta ja vallaametnik ning sama ühistu rebaste vihkajad veendumusel, et rebased peaks nende külast kaduma.
👉 Samuti on meieni jõudnud Saue linna rebase teema, kus ühe lonkava rebaseema elu ripub juuksekarva otsas, sest vald on ähvardanud ka tema elunatukese lõpetada, kui head inimesed loomakese püüdmise ja minema toimetamisega hakkama ei saa.
☎️ Juhtumist väga häiritud poetöötaja abikaasa helistas ka Hiiumaa valla keskkonnaspetsialist Kadri Aljasele, kes oli teost kuuldes küll šokis, kuid hiljem põhjendas seda telefonis, et rebane olla olnud inimestele ohtlik.
118356137 3823085524385651 1030563031816585232 o
Päriselt? Tegemist oli kõigest rebasekutsika, mitte karuga!
JOKK eks?
Rebasekutsikas ennast kaitsta ei saa ja nii võivad kõik julmurid väita, et loom oli ohtlik.
Meie arvates on ühiskonnale ja omavalitsuse kodanikele ohtlik hoopis ametnik, kel pole niigi palju arunatukest peas, et enne taolist aktsiooni võtta püügipuur, konsulteerida vastava ala spetsialistidega ning leida lahendus, kuidas viia metsa täiesti terve rebasekutsikas.
Pole ei oskusi ega teadmisi metsloomade kohtlemisest, nende püüdmisest ega nende elu-olust ja harjumustest.
👉 Iga terve mõistusega inimene saab aru, et nooruke rebasekutsikas on inimesele sama palju ohtlik, kui kass või koer või kits, kui ta nurka aetakse ja tappa üritatakse. Kõik reageeriks samamoodi ja on väga naiivne rääkida siinkohal metslooma erilisest ohtlikkusest inimesele.
👉 Kellele on riik pannud kohustuseks tegeleda metsloomadega? Kas tõesti südameta ja oskamatutele julmuritele?
👉 Kelle on vald palganud tööle juhtivatele ametikohtadele? Inimesed, kes pole isegi nii palju viitsinud ennast seadustega kurssi viia teadmaks, et selline loomatapmine on Eestis seadusega keelatud!
Poes viibinud pisike laps küsis õhtul oma vanematelt, et, miks see rebane surema pidi.
TOOMAS VANNAS, KESKKONNAINSPEKTSIOON JA HIIUMAA VALLAVALITSUS – MIKS SEE REBANE SUREMA PIDI?
👉 Julmad teod saavad alati karistatud. Juhtub karistus selles elus või järgmises, kuid “karma is the bitch”.
Ainult karmale saamegi loota, sest julmuritest loomatapjad Eesti riigis mingit karistust ei saa.
👉 Avalduse politseisse teeme ikka, kuigi lootus, et sel korral mingi ime juhtuks ja Vannas karistuse saaks, on kaduvväike. Märksa tõenäolisem on see, et politseis on kõik vanad sõbrad ees ja asi mätsitakse kinni mingi haleda vabandusega, nagu metsloom on ettearvamatu ja ohtlik.
💔 Piinlik on olla inimene….ei isegi vastik on olla inimene ja jagada planeeti julmuritega, nagu Toomas Vannas ja Ilve Kahro!
💔 Puhka rahus pisike repsu! 🦊
NB! Juhtunust šokis inimesed ei tulnud selle pealegi, et sündmust pildistada ning seetõttu on fotod sel korral illustreerivad. Samas on meil kõik kõned lindistatud ning fotomaterjali puudus kindlasti ei saa takistuseks uurimisel.
Täname tähelepanu eest!
Jaga
Back to top button