Huvitavat

Jüri Ratas: Riigi vara isiklikuks tarbeks kasutamine on okei.

Ratas: riigi vara isiklikuks tarbeks kasutamine on okei, kui minister on pühendunud ja asjatundlik

 

Peaminister Jüri Ratas andis täna teada, et tema ei näe riigi raha ja vara isiklikuks otstarbeks kasutamises probleemi, kui minister ise on pühendunud ja asjatundlik. Ülejäänud peaksid siiski seadust järgima.

Peaministri sõnul võiks probleem teoreetiliselt tekkida alles siis, kui minister pole pühendunud ja asjatundlik aga seda praeguses valitsuses ühegi ministri puhul näha pole.

 

Puhas kui prillikivi

Mailis Reps on pühendunud ning asjatundlik haridus- ja teadusminister, seda võivad kinnitada paljud meie erakonna liikmed, kellel on seda kästud öelda ,“ ütles Ratas.

„Jah, Mailis Reps kasutas riigile kuuluvat ja maksumaksja poolt kinni makstud ametiautot ja autojuhti isiklikuks otstarbeks aga kuna ta on pühendunud ja asjatundlik minister, maksis ministeerium tema eest maksumaksja rahaga ka erisoodustusmaksu – ikka selle pühendumuse ja asjatundlikkuse eest,“ selgitas Ratas.

„Ehk siis minu kindel seisukoht täna on, et mina ei näe riigi raha ja vara isiklikuks otstarbeks kasutamises probleemi, kui minister ise on pühendunud ja asjatundlik,“ ütles Ratas.

Ettevõtjatele siiski ei laiene

Küsimusele, et kas ka näiteks ettevõtjad, kes on oma töös pühendunud ja asjatundlikud, võiksid kasutada nüüd oma ametiautosid isiklikuks otstarbeks, vastas peaminister Jüri Ratas nii:

„No ärme nüüd hulluks ka selle teemaga läheme!“

 

„Siin on väga selge vahe – ettevõtjad on riigi jaoks rahakott ja sealt tulevad meile maksud. Kui raha on jõudnud riigi kontole, siis oleme selle peremehed ja kasutajad ikkagi meie, mitte ettevõtjad,“ selgitas Ratas.

„Ehk siis kordan veelkord: kui minister ise on pühendunud ja asjatundlik, siis on riigi vara isiklikuks otstarbeks kasutamine okei. Eraettevõtjad ja ka kõik teised peaksid siiski seadust järgima isegi siis, kui nad on oma töös pühendunud ja asjatundlikud,“ lisas peaminister Jüri Ratas.

 

Hea lugeja! Kas Sina polegi veel Lugejakiri.ee ilmumist toetanud? Kliki siia ja tee see parem ruttu ära!

Allikas. Lugejakiri.ee

 

Jaga
Back to top button