Neljapäev , 28 märts 2024
man 4393964 1920

Räägime erektsioonihäiretest…

Üldiselt ärritavad intiimprobleemid mehi rohkem kui naisi. Kas seda tunnistatakse või mitte, on peenis siiski osa mehe imidžist ja minapildist ning see mängib võtmerolli mehe seksuaalses enesekindluses. Endiselt arvatakse, et mees on seksuaalselt nõrk, kui ta ei suuda oma partnerit seksuaalselt rahuldada.

Üldiselt ärritavad intiimprobleemid mehi rohkem kui naisi. Kas seda tunnistatakse või mitte, on peenis siiski osa mehe imidžist ja minapildist ning see mängib võtmerolli mehe seksuaalses enesekindluses.
Endiselt arvatakse, et mees on seksuaalselt nõrk, kui ta ei suuda oma partnerit seksuaalselt rahuldada.
Kunagi arvati, et erektsioonihäired on oma olemuselt vaimsed (et neid tekitavad stress ja emotsionaalsed probleemid), ent kaasaegsed uuringud lükkavad selle teooria ümber ning tõestavad, et erektsioonihäirete põhjused on umbes 80%-l meestest füüsilised (orgaanilised) ning umbes 20%-l emotsionaalsed.

Kõige tavalisemad orgaanilised häired on järgmised:
Ebapiisav vereringe peenises
Seda esineb siis, kui kahjustada on saanud närvisüsteem, arterid, silelihased või sidekude. Mõne operatsiooni (tavaliselt vähkkasvajast tingitud eesnäärme- või põieoperatsiooni) puhul võivad peenise närvid ja veenid kahjustada saada ning põhjustada erektsioonihäireid.
Peenise-, selgroo-, eesnäärme-, põie- ja vaagnaluuvigastused võivad samuti põhjustada probleeme erektsiooniga.

Erektsioonihäire
Erektsioon on võime saavutada ning säilitada peenise piisav jäikuseaste seksi eduka alguse ja lõpu nimel. Erektsioonihäire (varem nimetati seda impotentsuseks) on seksuaalne häire, mille puhul mees ei ole võimeline piisava aja jooksul saavutama või säilitama peenise erektsiooni, hoolimata seksuaalse iha ning erutuse olemasolust. See takistab tema seksuaalse soorituse edukust.

Erektsioonihäire võib olla ka märk mõnest teisest terviseprobleemist, mistõttu ei tohiks seda ignoreerida. Näiteks on südamehaiguse (mis kuni selle ajani tihti peidetuks jääb) kinnitusena pooltel üle viiekümneaastastel meestel erektsioonihäire.

Millises vanuses see esineb?
Häiritud erektsiooni esineb üle neljakümnel protsendil südame-veresoonkonnahaigusega patsientidest. Erektsioonihäire on samuti sage nähtus diabeetikutel.
Erektsioonihäire muutubvanusega kasvades üha tavalisemaks ning see kehtib muidugi ka diabeeti põdevate patsientide kohta: pärast viiekümnendat eluaastat on 50–60% diabeetikutest kogenud erektsioonihäiret ning pärast seitsmekümnendat eluaastat on seda kogenud suisa 95%.
Diabeetikute puhul on peamine erektsioonihäire põhjus seotud kõrgemast veresuhkru tasemest tingitud tagajärgedega. Need tagajärjed kahjustavad närve, mis võib põhjustada peenise vähenenud tundlikkust ning ajust peeniseni jõudvate signaalide intensiivsuse langust, mis muudab erektsiooni tekke ning säilitamise palju keerulisemaks.
Diabeeti põdevatel meestel on kõrgenenud vererõhk ning selle vastu tarvitatavad ravimid võivad olla üheks erektsioonihäire põhjuseks.

Teised erektsioonihäirega seotud riskitegurid on järgmised:
vanus: erektsioonihäire mõjutab peamiselt üle 40-aastaseid mehi – uuringud näitavad, et igal teisel mehel on selleks ajaks erektsioonihäire,
kõrgenenud vererõhk,
neuroloogilised haigused,
kilpnäärmeprobleemid,
pikk jalgrattasõit,
suurenenud rasvasisaldus veres,
suurenenud kehakaal,
ainevahetussündroom,
eesnäärme-, põie- või käärsooleoperatsioonid,
vaagnaluuvigastused,
halvad harjumused (alkohol, narkootikumid, suitsetamine),
mõned ravimid võivad erektsiooniga seotud probleeme põhjustada või süvendada (peamiselt südame-veresoonkonna haiguste ravimid ja psühhotroopsed ravimid, nagu antipsühhootikumid, antidepressandid, anksiolüütikumid, rahustid, isu vähendavad ravimid jne).
Erektsioonihäired võivad olla põhjustatud ka emotsionaalsetest probleemidest, mis tulenevad stressist, hirmust läbikukkumise ees, suhtekonfliktidest, seksuaalsete kogemuste vähesusest, emotsionaalsetest häiretest (ärevus, depressioon jne).
Emotsionaalsete põhjustega erektsioonihäire võib olla kunagise halva kogemuse tagajärg, kui mees voodis n-ö läbi kukkus ning kardab selle kordumist, ent see võib olla põhjustatud ka mõnest muust traumeerivast kogemusest.

Psühholoogilised tagajärjed
Erektsioonihäired võivad põhjustada mehele (ja tema partnerile!) tõsiseid psühholoogilisi tagajärgi ning viia isegi suhte lõpetamiseni.
Kui mees kogeb erektsioonihäiret esmakordselt, kardab ta järgmist läbikukkumist; kui see tõesti juhtub, langeb ta nõiaringi: erektsiooniga seotud mured ja probleemid ei lõpe. Sellised mured seavad löögi alla tema enesehinnangu ning mehelikkuse kuvandi; süü- ja häbitunne kasvavad, ning kuna mehed harva oma tundeid väljendavad, võib see tekitada depressiooni, ärrituvust ning introvertsust.
Üldiselt muutub oma erektsioonihäirega mittetegelev mees otsustamatuks ning tema enesehinnang kannatab kõigis tema elu ja tööd puudutavates aspektides.

Ravi
Ravi tablettidega
Erektsioonihäire raviks on võimalik saada retseptiravimeid, kuid nende eest tuleb maksta. Kõik erektsioonihäire ravimiseks mõeldud ravimid toimivad samal põhimõttel: need laiendavad peenise veresooni, et veri sinna paremini sisse saaks voolata, ning see muudab peenise jäigaks.
Ravimine toimeaine süstiga peenisesse
Esimesel korral viib selle protseduuri läbi eriarst ning hiljem mees ise. Süstitav aine põhjustab erektsiooni, mis kestab mõne kümnendiku minutist ka ilma erutuseta.
Vaakumpumpade kasutamine
Need pumpavad peenisesse verd, et seda jäigaks muuta. Mehaaniline vaakumpump koosneb kolmest osast: plasttoru, mille sisse asetatakse peenis, torusse õhku pumpav pump, ning elastikvõru, mis asetatakse peenise tüvele, et erektsioon kestaks ka pärast toru eemaldamist.
Implantaadid või proteesid
Need pannakse operatsiooni käigus peenise sisse, et tõsta selle jäikust. Implantaadid ja proteesid on paljude meeste puhul väga edukas erektsioonihäire ravimeetod, ent sellega võib kaasneda komplikatsioone.
Kõige tavalisem komplikatsioon on implantaadi mehhaaniline vigastus või sellest tingitud põletik, ent sedalaadi probleemid on tänu kvaliteetsele toodangule ning uute proteeside väljatöötamisele muutunud väga harvaks.
Erektsioonihäire ravi on väga oluline, nii et ära lükka seda edasi. Probleemiga tegeledes saad taastada tavalise seksuaalelu, pakkuda intiimset rahuldust ning seega paremat emotsionaalset ning füüsilist heaolu oma partnerile. Ravi on oluline ka enesekindluse tõstmiseks ning hea suhte säilitamiseks.

Vaata ka:

Ukraina

Ukrainas avati Eesti aukonsulaat

Täna, 27. märtsil avati Ukrainas Žõtomõri oblastis Eesti aukonsulaat, et tihendada Eesti ja Ukraina vahelist

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Neljapäev 28 märts 2024

Vabandust, ma ei tahtnud solvata. Mul on hea meel teha horoskoobid kõikidele 12 tähemärgile. Jäär

error: Sisu on kaitstud!