Monday , 18 October 2021
acne g935a1c07a 640

Miks lööb akne sageli välja just sügisel?

Naha olukorda mõjutavad mitmed tegurid nagu näiteks ilmastikumuutused ning kooli või tööga seotud stress. Seetõttu võivad just sügisel taas välja lüüa või süveneda mitmed nahaprobleemid. Kuidas probleemset nahka sügisel hooldada, räägib BENU apteegi kosmeetikakonsultant Kreete Põlme.

Akne tekkeks on mitmeid põhjuseid
Sügise saabudes võivad ilmneda mitmed nahaprobleemid nagu akne, dermatiidi erinevad vormid või tugev nahakuivus. Kõige tugevamalt lööb välja aga akne, mida iseloomustavad vistrikud ja komedoonid.

Akne võib esineda nii näol, dekolteel kui seljal. “Selle tekkepõhjuseid on mitmeid, neist üks sagedasemaid on liigne rasueritus,” sõnas Põlme.

“Nahapoorid ummistuvad surnud naharakkude ja rasu tõttu, mis omakorda soodustab komedoonide teket,” selgitas ta. Akne teket mõjutavad ka hormonaalsüsteem ning stress ja depressioon.

Regulaarne hooldusrutiin
“Aknega võitlemisel on äärmiselt oluline naha vajaduste ja -tüübiga sobiv regulaarne hooldusrutiin,” rõhutas Põlme. Nahka tuleb iga päev puhastada, seda nii hommikul kui õhtul.

“Sealjuures on oluline, et puhastusvahend oleks leebe ning ei ärritaks või kuivataks nahka liigselt,” märkis ta. “Kui puhastamiseks valitakse veega mahaloputatav toode, soovitan kasutada leiget vett, et vältida nahaärritust.”

Ka rasune nahk vajab niisutust
Ka akne puhul on oluline nahka pidevalt niisutada. “Niisutava kreemi peaks valima samuti lähtuvalt nahatüübist ning soovitavalt just probleemsele nahale mõeldud sarjast,” tõi Põlme välja.

Erinevaid tooteid aknega võitlemiseks leiab näiteks dermakosmeetika ehk apteegikosmeetika valikust. “Samuti on olemas ka akneravi toetavad puhastusvahendid ja kreemid,” lisas Põlme.

Nahahooldusest vähem tähtis ei ole ka mitmekülgne tasakaalustatud toitumine, piisav stressi maandamine, puhkus ja uni. Peamiseks joogiks võiks olla vesi ning vältida tuleks magustatud jooke.

Vähem on rohkem
Nahahoolduses kehtib tihti reegel, et vähem on rohkem. “See tähendab, et liigse pesemise, puhastamise ja koorimisega võime teha oma nahale rohkem kahju kui kasu,” selgitas Põlme. Liiga agressiivse hooldusega rikume nahka kaitsvat lipiidkihti, mis soodustab omakorda nahaärrituse ja -probleemide teket.

“Ka ei soovita ma nahka pidevalt katsuda, seda eriti pesemata kätega,” märkis Põlme. Lisaks võiks vältida punnide pigistamist ning naha nokkimist. Kui nahal esinevad mustpead ning komedoonid, tuleks pöörduda kosmeetiku poole, kes saab nahka professionaalselt puhastada.

“Ekslikult arvatakse ka, et probleemset nahka ei tohi niisutada – see ei vasta tõele,” sõnas Põlme. Niisutus on oluline iga nahatüübi jaoks, ja toote valimisel peab lähtuma naha vajadustest ning -tüübist.

Allikas: Benuapteek

Jaga

Vaata ka:

woman g5f2779b47 640

Unetuse ja kurnatuse levinumad põhjused.

Kas juhtub tihti, et tunnete end väsinuna ja unisena ilma ühegi nähtava põhjuseta ja imestate, …

chair g0cb1b624b 640

Sotsiaalkomisjon toetas hambaravi hüvitist saavate isikute ringi laiendamist

Riigikogu sotsiaalkomisjon saatis esimesele lugemisele eelnõu, mis näeb ette laiendada kõrgendatud piirmääras hambaravi hüvitist saavate …

covid 19 gc19f1c91c 640

18.10 Ööpäevaga tuvastati 821 uut covid-19 haiget, suri 3 inimest

18. oktoobri hommikuse seisuga vajab sümptomaatilise COVID-19 tõttu haiglaravi 309 inimest, kellest on vaktsineerimata 213 …

vaktsiin

Meil pole vaja nakatunuid täis koole ja ummistunud haiglaid – MINGE VAKTSINEERIMA!

“Pole võimalik vältida korraga vaktsineerimist ja viirust,” ütleb viroloogiaprofessor Andres Merits. Juba 117 Tallinna klassis …