Huvitavat

7 SÜGIST NÕUANNET, KUIDAS RAHA SÄÄSTA

Hooletud suvepäevad on möödas ning sügis on taas käes. See toob endaga alati olulisi muudatusi meie elus ning mõned neist maksavad kindlasti raha. Kuidas saaks veel raha kõrvale panna? Siin on 7 kasulikku nõuannet sügiseks, kuidas raha säästa!

NÕUANNE NR. 1. VAATA ÜLE OMA IGAKUISED ARVED
Sügis on uute alguste aeg, nii et ehk võiksid üle vaadata ja värskendada oma elektri-, gaasi-, telefoni-, interneti- ja televisioonilepingud. Sügis on enamasti aeg, mil teenusepakkujatel on palju eripakkumisi uutele klientidele, nii et soovitame sul oma olemasolevad arved ja lepingud põhjalikult üle vaadata ning muudatusi teha – mõnikord saab teenusepakkuja vahetamisega üpriski palju kokku hoida.
NÕUANNE NR. 2. VALMISTA OMA KODU KÜLMADEKS ILMADEKS ETTE
Kahjuks toob sügis endaga külmemad ja märjemad ilmad, nii et oleks hea mõte oma kodu üle vaadata, ega seal potentsiaalseid lekkeid, kahjustusi või muid probleeme pole, mis järgmistel kuudel sulle lisakulusid võiksid tekitada. Kui sinu aknad ja uksed on vanad, on sügis ideaalne aeg, et need ära vahetada või vähemalt uuesti ära tihendada, et halb ilm ikka õues püsiks. Ehk kontrollid ka oma küttesüsteemi, et see korralikult töötaks, sest see võib tulevikus suuri ebavajalikke kulutusi kaasa tuua…

NÕUANNE NR. 3. VARU PUU- JA KÖÖGIVILJU
Veel üks hea mõte on puu- ja köögivilju varuda ning need sügis- ja talvehooajaks hoidisteks teha. Kogu selle toidu hoidisteks tegemine võtab tõesti veidi vaeva ja aega, kuid sul jääb hiljem hulk raha järgi, kuna sa ei pea neid poest ostma. Ja üks lisaboonus – kodused hoidised on enamasti palju parema maitsega ega sisalda potentsiaalselt kahjulikke säilitusaineid. Suurepärane lahendus nii sinu rahakotile kui ka tervisele!

NÕUANNE NR. 4. OTSI ERIPAKKUMISI
Sügis on hea aeg neile, kellele meeldib poes käia! Kuidas nii? Sest jaemüüjad valmistavad ette erinevaid kampaaniaid, allahindlusi ja eripakkumisi, nii et sul on nende eriliste pakkumistega hulgaliselt võimalusi raha kokkuhoiuks. Otsi ka pakkumisi toodetele, mida sul ehk kohe vaja ei lähe, kuid mida saaks uskumatult madala hinna eest – suve- ja kevadriided, aiatöötarbed, pühadepakkumised, ventilaatorid jms. Hooajaväline ostlemine on suurepärane viis raha säästa!

NÕUANNE NR. 5. MINIMEERI KULUD RIIETUSELE
Kuigi sügis- ja talveriietel võib praegu olla imelisi pakkumisi, oleme üpriski kindlad, et elaksid tulevad kuud üle ka siis, kui hooajarõivaid endale juurde ei ostaks. Kuidas nii? Sest ilmselt on sul kapis juba tonnide viisi sügisriideid ning sa ei pea uute peale üldse raha kulutama. Igal aastal uute hooajariiete ostmine on luksus, mis pole raskematel aegadel just tingimata vajalik, eks ole?
NÕUANNE NR. 61 AVA TALVEKS HOIUSEKONTO
Sa teed endale väga suure teene, kui kogu oma lisaraha sügisel hoiusele paned. Kuidas nii? Sest sul läheb talvisel pühadehooajal igat senti vaja! Hea on juba ette valmistuda, sest võib juhtuda, et satud paari kuu pärast rahalistesse raskustesse. Raha hoiusele panemine ennetab ka impulsiivsete ja ebavajalike ostude tegemist, nii et see on suurepärane vahend sügisel oma rahalist seisu parandada.

NÕUANNE NR. 7. MÜÜ MÕNED VANAD ASJAD MAHA
Jahedamad sügisilmad on ideaalne võimalus oma kodu läbi kammida ja kõik vana ebavajalik üles otsida. Kui ühendad vanad ja ebavajalikud asjad internetis müümise võimalustega, võid oma pangaarvele hulga lisaraha saada. Enda vanade asjade internetis müümisel on ka lisaväärtus – saad oma kodus juurde lisaruumi, mida näiteks omaenda kodujõusaaliks muuta – see aitab sul ka pikemas perspektiivis raha kokku hoida, sest sa ei pea enam tasuma kalleid jõusaali liikmemakse. Väga nutikas idee, kas pole?

Jaga
Back to top button